جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
رویارویی مجدد شهاب حسینی و پیمان معادی

رویارویی مجدد شهاب حسینی و پیمان معادی

پیمان معادی و شهاب حسینی قرار است برای سومین بار روبروی یکدیگر بایستند. این دو بازیگر سینما پیش از دو بار برای بازی در فیلم‌های اصغر فرهادی مقابل یکدیگر نقش‌آفرینی کرده‌اند.

دومین فیلم سعید روستایی کارگردان جوان سینمای ایران که با فیلم ابد و یک روز توانسته بود جوایز و فروش خوبی را نصیب خود کند با نام متری شیش و نیم به سومین همکاری شهاب حسینی و پیمان معادی در مقام بازیگر خواهد انجامید.

این فیلم برای سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر آماده خواهد شد و تاکنون بازی این دو بازیگر سینمای ایران در آن قطعی شده است. روستایی سال گذشته در جشنواره فیلمی نداشت اما نگارش فیلمنامه فیلم سد معبر را بر عهده داشت.

درباره الی اولین فیلم مشترک معادی و حسینی به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی بود. در این فیلم معادی برای اولین بار به سینمای ایران معرفی شد. وی در این فیلم کاملاً در خدمت اثر عمل کرده و همچون سایر بازیگران این فیلم بازی روانی ارائه داد.

این فیلم اولین تجربه همکاری حسینی و معادی محسوب می‌شد که توانست افتخارات داخلی خوبی را هم برای آن به همراه بیاورد. درباره الی جوایز اصلی فیلم فجر را در آن سال به خود اختصاص داد و علاوه بر آن خرس طلایی جشنواره فیلم برلین را از آن فرهادی کرد اما برای این دو بازیگر جایزه‌ای به همراه نداشت.

دومین همکاری مشترک معادی و حسینی باز هم به اثری از اصغر فرهادی ختم شد. جدایی نادر از سیمین دومین اتفاق هنر مشترک این دو بازیگر سینمای ایران بود.

بیشتر بخوانید
معتمدآریا: باید روی موی بازیگران حساس بود یا منبع پول های میلیاردی؟

پس از آن حسینی و معادی به صورت جداگانه در دو فیلم موفق سینمای ایران طی سالهای گذشته به ایفای نقش پرداختند :

شهاب حسینی با بازی در فیلم فروشنده بار دیگر جلوی دوربین فرهادی رفت تا بتواند برای این فیلم نخل طلای فستیوال کن را دریافت کند. علاوه بر آن فروشنده برای دومین بار اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را به همراه خود به ایران آورد.

از سوی دیگر پیمان معادی با بازی در فیلم ابد و یک روز ساخته سعید روستایی شخصیتی تازه از خود به نمایش گذاشت و علاوه بر تحسین منتقدین سینما، نامزد سیمرغ بلورین جشنواره فجر شده و جایزه جشن خانه سینما را از آن خود کند.

حال بار دیگر این دو بازیگر روبروی یکدیگر ایستاده‌اند تا علاوه بر همبازی شدن دومین فیلم کارگردان سینمای ایران را رقم بزنند. پیش‌بینی می‌شود روستایی که توانست با ابد و یک روز افتخارات داخلی فراوانی را کسب کند، این بار با حضور شهاب حسینی و پیمان معادی علاوه بر جوایز داخلی به کسب جوایز بین‌المللی از جمله اسکار ۲۰۱۸ فکر کند.

روستایی در اولین تجربه کارگردانی خود برای فیلم ابد و یک روز در جشنواره فیلم فجر دوازده نامزدی را بدست آورد و توانست ۹ سیمرغ را به خانه ببرد. همچنین در جشن خانه سینما ۶ جایزه اصلی را به خود اختصاص داد. همین اتفاق عاملی شده تا همه منتظر ساخت دومین فیلم این کارگردان جوان باشند و البته این انتظار کار را برای روستایی بسیار سخت کرده است.

بیشتر بخوانید
ده فیلمی که در سال 2019 نباید از دست بدهیم

منبع : اختصاصی واریته

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

سینما و تلویزیون

عملکرد مغز بازیگران
مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟
91
الهام پاوه نژاد سریال مانکن
الهام پاوه نژاد به سریال مانکن اضافه شد
256
بیش از ۱۰۰ برنامه در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو شرکت کردند
145
حمیدرضا آذرنگ نهنگ آبی
حمیدرضا آذرنگ: نهنگ آبی به ویرانگری دچار شده است
721
غلامرضا تختی
پرویز پرستویی: هیچ قدرتی نمی تواند آقا تختی را خراب کند!
513