جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
تعطیلات نوروزی ود را در تهران چگونه بگذرانیم

تعطیلات نوروز خود را در تهران چگونه بگذرانیم

تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای گشت و گزار و البته مسافرت های مفرح و لذت بخش است اما همیشه موقعیت یک مسافرت خوب و دلنشین برای همه پیش نمی آید پس اگر در تهران ماندگار شدید حتما از این مطالب استفاده خواهید کرد.

علی رفیعی، معاون گردشگری استان تهران خبر راه اندازی تورهای هاپ آن هاپ آف « Hop on Hop off » در مسیرهای نوستالژیک (طهران قدیم) اعلام نمود و از به‌کارگیری اتوبوس های ویژه گردشگری برای این تورها خبر داد.

وی در برنامه‌های مهم گردشگری پایتخت برای روزهای پایانی سال را تشریح کرده و اظهار داشت:

در مقایسه با تمامی جوانب و اتفاقاتی که در حوزه‌های مختلف رخ داده است، در حوزه گردشگران داخلی در تهران بین ۱۲ تا ۱۵ درصد رشد داشتیم، بنابراین در حوزه گردشگری داخلی نیز ما بر اساس دو نگاه داریم عمل می‌کنیم، یک – برای شهروندان تهرانی و دو – برای سایر هموطنان ایرانی که حتی به صورت ترانزیت از مقصد شهر تهران عبوری حرکت می‌کنند که برای آنها نیز برنامه ریزی کردیم.

طهرانگردی با تورهای «Hop on Hop off »

رفیعی گفت:

شاید یکی از بزرگترین اتفاقاتی که دارد در شهر تهران اتفاق می‌افتد راه اندازی تورهای دائمی گردشگری شهر تهران است. مثلاً برنامه ریزی‌هایی انجام شده و موافقت‌های اولیه نهادهای ذیربط گرفته شده تا محل ایستگاه‌ها تعیین شده جهت اتوبوس‌های دو طبقه ای ویژه گردشگری شهر راه اندازی شود تا تورهای هاپ آن هاپ آف (Hop on Hop off ) که در همه دنیا نیز وجود دارد در تهران نیز محقق شود، که با همکاری بخش خصوصی این اتوبوس‌ها خریداری شده است.

بیشتر بخوانید
چطور بهترین بیمه مسافرت خارجی را با چه معیاری انتخاب کنیم؟

معاون گردشگری استان تهران در ادامه افزود:

یک دستگاه از این اتوبوس‌ها در حال حاضر خرید خارجی شده است ولی در راستای اقتصاد مقاومتی داریم با کارخانجات داخلی رایزنی می‌کنیم که بتوانیم تا پایان سال ۵ یا ۶ دستگاه از این اتوبوس‌ها را صرفاً در راستای راه اندازی تور دائمی گردشگری شهر تهران محقق کنیم.

راهنمای گردشگری مسلط به چند زبان به همراه راهنمای گردشگری مجازی

رفیعی درباره تورهای دائمی گردشگری در تهران نیز گفت:

الان شاید تورها بر اساس سلیقه و تعریفی که در تورهای گردشگری است جذب مخاطب و برگزار می‌شود، اما این دائمی یعنی تمامی هفت روز هفته در یک مسیر دائمی اتوبوس‌ها با امکاناتی چون لیدر مسلط به چندین زبان و همچنین لیدر مجازی که بتوان راهنمایی‌ها را با هدفون گوش داد در مسیر گردشگری حرکت کرده و می‌توانند در یک ایستگاه پیاده شوند و با همان بلیط در اتوبوس بعد که ۲۰ دقیقه یا نیم ساعت بعد می‌آید مجدد سوار شوند، همچنین بلیط‌ هایی نیز که فروخته می‌شود بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت اعتبار دارد یعنی شما می‌توانید برای این تورها برنامه‌ریزی کنید.

وی درباره امکان استفاده از این تورها برای گردشگران خارجی و همچنین هموطنان توضیح داد:

بله – بنابراین حتی به زبان‌های مختلف نیز موضوعات گردشگری در مسیرها از جمله موارد فرهنگی و تاریخی با موضوعات شهر تهران مشاهده می‌کنند، ترجمه می‌شود و افراد در ایستگاه‌های آثارهای تاریخی برای بازدید پیاده شده و می‌توانند سوغات و صنایع دستی خریداری کنند.

رفیعی درباره چگونگی ثبت نام در این تورهای گردشگری تهران گفت:

بیشتر بخوانید
غار چهار میلیون ساله قلعه کرد در قزوین

در ایستگاه‌های اطلاع رسانی که در شهر تهران با کمک شهرداری تهران راه‌اندازی می‌شود و سایت دائمی این نهاد و در مبادی ورودی به استان تهران از جمله فرودگاه، راه آهن و پایانه‌ها، این کار شروع خواهد شد، همچنین در هتل‌های شهر تهران نیز  میزهای گردشگری راه اندازی می‌شود.

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
254,627
خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
3,405
فیلم رقص روی شیشه مهتاب کرامتی
دانلود سریال رقص روی شیشه با لینک مستقیم و کیفیت عالی
27,812
مغزهای کوچک زنگ‌ زده
دانلود فیلم مغزهای کوچک زنگ زده با لینک مستقیم
667,770
قسمت دوم دانلود سریال هیولا
دانلود سریال هیولا با کیفیت عالی و لینک مستقیم
134,077