جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
علائم کمبود آب بدن

نشانه های برای کمبود آب کافی بدن

در این دنیا هیچ چیزی بهتر از یک لیوان بزرگ آب یخ گوارا وجود ندارد. فکر نمی‌کنم هر فرد زنده‌ای بتواند این را انکار کند که گاهی اوقات یک لیوان آب، می‌تواند از یک فنجان قهوه و یا یک قوطی نوشابه رضایت بخش‌تر باشد. با وجود این، بسیاری از ما روزانه به اندازه ی کافی آب مصرف نمی‌کنیم. با محروم کردن خودمان از طبیعی‌ترین منبع جهان، به طور مداوم به بدن‌مان آسیب می‌رسانیم. اگر شما هر کدام از موارد زیر را تجربه کنید، به این معنی است که آب بدن تان کم شده است و می‌توانید وضعیت خود را با یک لیوان H2O بهبود بخشید.

۱ – دهان شما خشک است

این کاملا واضح به نظر می‌رسد، اما پیامدهای آن ممکن است این گونه نباشد. البته، هر زمانی که احساس کردید دهان تان چسبنده و نامطبوع است، واضح است که به هر نوع مایعی نیاز دارید. اما نوشیدنی‌های شیرین فقط یک راه‌حل موقت برای یک مشکل بزرگ تر می‌باشند. نوشیدن آب، بزاق دهان و گلوی تان را روان می‌کند و باعث می‌شود دهان تان به مدت طولانی پس از اولین جرعه مرطوب نگه داشته شود.

۲ – پوست شما خشک است

پوست بزرگ ترین عضو بدن است و البته نیاز دارد که هیدراته بماند. در واقع پوست خشک، یکی از اولین نشانه‌های کم آبی در بدن است که می‌تواند به مشکلات بسیار بزرگ تری منجر شود. کمبود آب منجر به نداشتن عرق می‌شود که این نیز منجر به ناتوانی بدن برای شستن خاک و روغن انباشته شده در طول روز می‌شود. اگر می‌خواهید جوش‌ها را از بین ببرید، اولین کار نوشیدن آب بیشتر است.

۳ – بیش از حد تشنه هستید

در مورد خشکی دهان گفتیم، اما تشنگی فراتر از این حرف ها است. هر کسی می‌تواند به شما بگوید که پس از بیدار شدن از خواب، بدن شما نمی‌تواند به اندازه ی کافی آب بگیرد. الکل آب کل بدن را خشک می‌کند و نوشیدن آب، این پیام را به مغز می‌فرستد تا سطح مایع بدن به سطح مایه و پایه برسد. به آن چه بدن‌تان به شما می‌گوید گوش دهید. او می‌داند که در مورد چه چیزی صحبت می‌کند.

بیشتر بخوانید
نحوه ذخیره آب باران در خانه

۴ – چشم‌تان خشک است

تا الان روشن شده است که نوشیدن آب بر دهان و گلوی شما تاثیر بیشتری دارد. عدم مصرف آب منجر به چشمان خشک و خونی می‌شود. بدون آب در بدن، مجاری اشک آور خشک می‌شوند. اگر فکر می‌کنید که چه می‌شود اگر نتوانم گریه کنم؟ بدانید که این امر می‌تواند آسیب بیشتری به چشم شما وارد کند، به خصوص اگر به صورت روزانه از لنز استفاده کنید.

۵ – درد مفصل دارید

غضروف و دیسک‌های ستون فقرات ما از حدود ۸۰ درصد آب ساخته شده‌اند. این یک ضرورت مطلق برای حفظ سایش استخوان‌ها با یکدیگر در هنگامی است که قدم برمی‌داریم. با آب‌رسانی کافی به بدن‌تان، مطمئن شوید که مفاصل‌تان می‌توانند شوک حرکات ناگهانی، مانند دویدن، پریدن و یا سقوط کردن را تحلیل کنند.

۶ – توده های ماهیچه‌ای بدن تان کاهش یافته است

ماهیچه‌های بدن تان نیز عمدتا از آب تشکیل شده است. بدیهی است، آب کم تر در بدن، به معنای توده های عضلانی کم تر است. نوشیدن آب قبل، حین و بعد از تمرین، نه تنها شما را هیدراته نگه می‌دارد، بلکه آب را به مکان‌های درست در بدن تان می‌رساند و احتمال ابتلا به التهاب و درد های مرتبط با ورزش های سنگین را کاهش می دهد.

۷ – مدت طولانی‌تری بیمار می‌مانید

نوشیدن آب به بدن‌تان اجازه می‌دهد که به طور مداوم سموم را از بدن‌تان دفع کنید. اندام شما مواد زائد را مانند یک ماشین فیلتر می‌کند، اما اگر شما این دستگاه را با آب سوخت‌رسانی نکنید، نمی‌تواند به درستی کار کند. در پایان چه اتفاقی می‌افتد اگر بدن دچار کم آبی شود؟ اندام از آب ذخیره شده در مناطق دیگر مانند خون استفاده می‌کنند و این کار منجر به مجموعه‌ای کاملا جدید از مشکلات می‌شود.

بیشتر بخوانید
خانه تکانی بدون خستگی بچه ها

۸ – احساس خستگی و بی‌حالی می‌کنید

همان طور که ذکر کردیم، هنگامی که بدن کم آب می‌شود، آب را از خون قرض می‌گیرد. عدم آب کافی در خون، به کمبود اکسیژن در سراسر بدن منجر می‌شود. البته، کمبود اکسیژن منجر به خواب آلودگی و خستگی می‌شود. کمبود استقامت به این معنی است که بی‌حالی در ۲ بعد از ظهر را زودتر خواهید داشت. به یاد داشته باشید که قهوه در دراز مدت، به کم آبی شما کمک نخواهد کرد.

۹ – درد گرسنگی دارید

هنگامی که شما دچار کم آبی می‌شوید، بدن شما ممکن است فکر کند به غذا نیاز دارد. این اتفاق در طول روز هم‌ چنین در شب، هنگامی که از خواب بیدار شده‌اید و در نیمه شب با ولع غذا می‌خورید، می‌افتد. با این حال، خوردن غذا کار بیشتری برای بدن‌تان ایجاد می‌کند، در حالی که نوشیدن آب آن را تصفیه کرده و منابع سوختی که اندام‌تان نیاز دارند تا سایر فرایندهای بدن را انجام دهند، را تأمین می‌کند.

۱۰ – مشکلات گوارشی دارید

ما قبلا در مورد مخاط دهان و گلو و این که چگونه آب‌رسانی اجازه می‌دهد تا به درستی کار کند، صحبت کردیم. این امر نیز در تمام دستگاه گوارش اعمال می‌شود. بدون آب‌رسانی مناسب، مقدار و قدرت مخاط در معده کاهش می‌یابد و این اتفاق اجازه می‌دهد تا اسید معده آسیب عمده‌ای به داخل بدن تان وارد کند. این امر منجر به آن چیزی می‌شود که معمولا به عنوان سوزش سر دل و رودل کردن از آن یاد می‌کنیم.

۱۱ – مشکل یبوست دارید

همان‌طور که گفتیم، آب‌رسانی کافی به بدن کمک می‌کند تا دستگاه گوارش درست کار کند. در نتیجه ی از دست دادن آب، روده ی بزرگ از آبی استفاده می‌کند که در مرحله بعدی فرایند گوارش توسط روده‌ها استفاده می‌شود. بدون رفتن به جزئیات بیش از حد، مشخص است که کمبود آب در عمل دفع نیز ایجاد مشکل می کند که این موضوع در درازمدت باعث ایجاد بیماری خواهد شد.

بیشتر بخوانید
زوج های موفق چه راز هایی دارند؟

۱۲ – تجربه ی کاهش ادرار دارید

باور کنید یا نه، اگر ۴-۷ بار در روز به دستشویی نروید، احتمالا آب کافی ننوشیده‌اید. هنگامی که ادرار می‌کنید، باید به رنگ زرد روشن باشد. اگر رنگ آن زرد پررنگ باشد، بدن‌تان به شما می‌گوید فاقد آب کافی هستید. در موارد شدید، کم آبی بدن می‌تواند به عفونت‌های دستگاه ادرار منتهی شود و در این صورت شما باید با یک دکتر مشورت کنید.

۱۳ – دچار پیری زودرس شده‌اید

با افزایش سن، مقدار آب بدن ما به طور طبیعی کاهش می‌یابد. بدیهی است، این بدان معناست که، همان طور که ما مسن‌تر می‌شویم، باید مصرف آب را افزایش دهیم. در حالی که پیری زودرس در خارج از بدن بیشتر مشهود است، آسیب آن در داخل بدن‌مان در طول زمان احساس خواهد شد. برای کاهش خطر ابتلا به پیری زودرس، این مهم است که در طول زندگی خود نوشیدن آب کافی را از یاد نبرید.

۱۴ – شما مطلبی را می‌خوانید و بعد فورا آن را از یاد می‌برید

من تمام وقت آب می‌نوشم. تقریبا همیشه یک بطری یا یک لیوان آب، مخصوصا زمانی که کار می‌کنم، ورزش می‌کنم و یا جلوی تلویزیون لم داده‌ام، در کنارم وجود دارد. اگر شما روی این مقاله کلیک کردید و به این نتیجه رسیدید که  آب کافی نمی نوشید، پس بهتر است به سرعت به سمت آشپزخانه رفته و همین الان یک لیوان آب سر بکشید. بهتر است زیاده‌روی هم نکنید، البته، اگر شما بیشتر از آن چیزی که نیاز باشد، آب بنوشید، هیچ آسیبی در نوشیدن بیشتر آب وجود ندارد. با این حال، همیشه سعی کنید که اعتدال را حفظ نموده و از افراط و تفریط پرهیز نمایید.

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
258,931
قسمت دوم دانلود سریال هیولا
دانلود سریال هیولا با کیفیت عالی و لینک مستقیم
157,808
خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
3,809
فیلم رقص روی شیشه مهتاب کرامتی
دانلود سریال رقص روی شیشه با لینک مستقیم و کیفیت عالی
28,974
مغزهای کوچک زنگ‌ زده
دانلود فیلم مغزهای کوچک زنگ زده با لینک مستقیم
683,836