جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات

دورهمی سلاطین در جشنواره گرمی

پنجاه‌و نهمین مراسم جایزه گرمی در ۱۲ فوریه ۲۰۱۷، در سالن استیپلز سنترلس آنجلس، کالیفرنیا برگزار شد. جوایز این مراسم به بهترین ضبط، ترانه‌سرایان و خوانندگان فعال بین اول اکتبر ۲۰۱۵ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶ داده شد و جیمز کوردن برای اولین بار، میزبان این مراسم بود.امسال نامزدهای مهم‌ترین جوایز دنیای موسیقی در حالی اعلام شد که با رقابت «بیانسه» خواننده آمریکایی و «اَدل» خواننده زن انگلیسی در مهم‌ترین شاخه‌ها همراه بود.

کاندیدا های گرمی ۲۰۱۷

«بیانسه» با نامزدی در ۹ شاخه، یکه‌تاز نامزدهای امسال گرمی شد و پس از آن «دریک»، «ریحانا» و «کاینه وست» هر کدام با هشت نامزدی و «اَدل» نیز با چهار نامزدی در شاخه‌های مهم بهترین آلبوم، ضبط، آهنگ و آلوم پاپ قرار داشتند.در این دوره از جوایز گرمی، حدود ۱۳ هزار نفر از فعالان عرصه موسیقی،بیش از ۲۱ هزار قطعه موسیقی متقاضی حضور در این رقابت را مورد بررسی و سپس رای‌گیری قرار گرفتند و در نهایت نامزدهای شاخه‌های گوناگون را معرفی کردند.«۲۵» از «اَدل»، «لیموناد» از «بیانسه»، «دیدگاه» اثر «دریک»، «هدف» از «جاستین بیبر» و «راهنمای یک ملوان در زمین» از «استرگیل سیمپسون» نامزدهای بهترین آلبوم سال جوایز گرمی معرفی شدند.در شاخه بهترین ضبط سال نیز «سلام» از «اَدل»، «ساختار» از «بیانسه»، «هفت سال» از «لوکاس گراهام»، «کار» اثر «ریحانا» و «دریک» و قطعه «Stressed out»  از گروه موسیقی دو نفره «تونتی وان پایلوتس» نامزد کسب جایزه شناخته شدند.قطعات «سلام» از «اَدل» خواننده انگلیسی، «ساختار» از «بیانسه» به همراه «عاشق خودت باش» از «جاستین بیبر»، «هفت سال» از «لوکاس گراهام» و آهنگ «I Took a Pill in Ibiza» از «مارک پوزنر» برای کسب جایزه گرمی بهترین تک آهنگ سال رقابت کردند.«فرانک اوشن» با آلبوم جدیدش تحت عنوان «بلوند» واجد شرایط لازم برای رقابت در جوایز گرمی امسال شناخته نشد و «کاینی وست» دیگر خواننده معروف آمریکایی نیز پیش از این گفته بود در اعتراض به عدم حضور «فرانک اوشن» جوایز گرمی امسال را بایکوت کردند.از دیگر نامزدهای مهم جوایز گرمی امسال می‌توان به «دیوید بوئی» خواننده معروف راک اشاره کرد که ژانویه امسال درگذشت. آلبوم «ستاره سیاه» از «دیوید بوئی» که دو روز پیش از مرگش منتشر شد، در چهار بخش بهترین آلبوم سبک آلترناتیو، بهترین ترانه راک، بهترین اجرای راک و بهترین کارگردانی جوایز گرمی ۲۰۱۷ نامزد کسب جایزه است.

افتخار آفرینی کیهان کلهر در جشنواره گرمی

موزیک Hello از Adele به عنوان بهترین موزیک سال ٢٠١۶ در مراسم گرمى انتخاب شد

آلبوم «Sing Me Home» به سرپرستی یویوما و نوازندگی کیهان کلهر برنده جایزه گرَمیِ بهترین موسیقی جهانی در پنجاه و نهمین دوره این رویداد شد.یویوما یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین ویولنسل‌نوازان معاصر است که به همراه گروه موسیقی «جاده ابریشم» آلبوم «Sing Me Home» را منتشر کرد. گروه «جاده ابریشم» را شماری از برجسته‌ترین نوازندگان جهان از جمله کیهان کلهر تشکیل می‌دهند. این آلبوم به عنوان بهترین موسیقی جهانی در سال گذشته انتخاب شد و یکی از «جوایز گرمی / Grammy Awards» را به خود اختصاص داد.

بیشتر بخوانید
ماکان بند تیتراژ «رقص روی شیشه» را می‌خواند

رقابت استثنایی «ادل» و «بیانسه»

ادل در جشنواره گرمی

در تاریخ گرمی سال‌های زیادی را به خاطر می‌آوریم که در آن‌ها هیچ نوع رقابت و یا حتی بحثی درباره اینکه چه کسی برنده مهم‌ترین جایزه گرمی یعنی آلبوم سال خواهد شد به وجود نمی‌آمد اما امسال و در گرمی پنجاه و نهم، دوآلبوم داشتیم که سرنوشت برنده شدن آن‌ها در بخش آلبوم سال تا آخرین لحظه‌ها نامشخص باقی خواهد ماند و شواهد هم این را نشان می‌دهد که به هیچ وجه نمی‌توان برنده را از قبل پیش‌بینی کرد. صحبت از دو آلبوم ۲۵ ادل و Lemonade بیانسه است. هر دو نفر در حلقه برترین‌های این مراسم قرار گرفته بودند و ادل با بردن ده گرمی (از جمله چهارگانه اصلی آلبوم سال، ترانه سال، ضبط سال و هنرمند تازه‌کار سال) و بیانسه با بردن بیست گرمی که البته فقط یکی از آن‌ها جزو چهار جایزه اصلی گرمی (Single Ladies-ترانه سال) بودند، دو هنرمند بسیار موفق محسوب می شدند.

ادل با بردن آلبوم سال توانست به اولین خواننده‌ای (پس از استیوی واندر- سه بار برنده شدن متوالی او در بخش آلبوم سال گرمی) تبدیل شود که آلبوم سال را دو بار پشت سر هم برده است. از سوی دیگر بیانسه در صورت برنده شدن هم می توانست به اولین خواننده آمریکایی آفریقایی‌تباری (پس از هربی هنکاک و آلبوم River: The Joni Letters او) تبدیل شود که این جایزه را می‌برد.

طوفان توییتری برای گرمی

مراسم گرمی

اما به جز این رکوردها مسائل دیگری هم به رقابت امسال دامن می‌زنند. پس از ترند شدن هشتگ معروف Oscarssowhite# که به علت انتخاب نشدن هیچ بازیگر سیاه‌پوستی برای نقش اول مرد اسکار در دو سال متوالی اتفاق افتاد، به نظر می‌رسد باید انتظار گرمی حساس‌تری را امسال داشته باشیم.

بیانسه پیش از این دو بار در بخش برترین آلبوم‌های سال با آلبوم I Am…Sasha Fierce به Fearless تیلور سوییفت و آلبوم Beyoncé به Morning Phase بک باخته بود. اما بیانسه در گرمی سال ۲۰۱۷ در ۹بخش مختلف نامزد شده بود که در مقایسه با پنج بخشی که ادل در آن‌ها نامزد شده، عدد قابل ملاحظه‌ای به شمار می‌آید.

بیشتر بخوانید
پرواز برلین تهران شیلر در وزارت کشور

نکته مهمی که شانس موفقیت بیانسه را زیاد می‌کند، همکاری او با چندین خواننده در چند ترانه آلبوم Lemonade است. او به خاطر بهترین اجرای راک در ترانه Don’t Hurt Yourself که یک ترانه دو صدایی با جک وایت است نامزد دریافت جایزه گرمی شده است. همین‌طور در بخش بهترین اجرای رپ، ترانه مشترک بیانسه و کندریک لامار با عنوان Freedom هم نامزد شده است در حالی که ادل هیچ ترانه دو صدایی در آلبوم ۲۵ نخوانده است و در نهایت نیز ادل برنده این رقابت سرنوشت ساز شد.

هیات داوران محافظه کار

شاید این طور به نظر برسد که به خاطر اتفاقات به وجود آمده در دو یا سه سال گذشته و آن هشتگ‌های معروف، کفه ترازو به سمت بیانسه سنگینی می‌کند و آکادمی گرمی جایزه آلبوم سال را به او می‌دهد. اما باز هم تناقض دیگری که به وجود می‌آید محافظه‌کار بودن بیش از حد رای‌دهندگان گرمی است. اعضای آکادمی نسبت به سبک ریتم اند بلوز و همین‌طور رپ بسیار محافظه کار هستند و آخرین باری که آلبومی از این دو سبک برنده آلبوم سال شد، به سیزده سال قبل باز می‌گردد.

«ادل» تاریخ‌ساز شد

همچنین گمان می‌ رفت شانس ادل برای بردن دو جایزه ترانه و ضبط سال با ترانه Hello بسیار زیاد بود و او مانند پنج سال قبل موفق به بردن سه‌گانه بزرگی که در گرمی ۲۰۱۷ نامزد دریافت آن شده است ، به تنها خواننده‌ای در تاریخ تبدیل شد که این سه‌گانه را دو بار پشت سر هم می‌برد. پل سایمون، اریک کلپتون، کرول کینگ، دیکسی چیکز و کریستوفر کراس هر کدام یک بار این سه‌گانه را برده‌اند. علاوه بر آن ادل می‌تواند با بردن ترانه سال به اولین زنی در تاریخ موسیقی تبدیل شود که این بخش از جوایز گرمی را دو بار برده است. تاکنون هجده خواننده زن موفق شده‌اند یک بار جایزه بهترین ترانه سال گرمی را ببرند و ادل با همکاری پل اپورث در ترانه Rolling in the Deep توانست پنج سال پیش این عنوان را به دست بیاورد و حالا همین شانس را به کمک گرگ کرستین به دست آورده است. همچنین ادل می‌تواند با بردن آلبوم سال به دومین زنی تبدیل شود که این جایزه را دو بار برده است. پیش از این تیلور سوییفت موفق به کسب این عنوان شده بود. ادل به احتمال بسیار زیاد جایزه بهترین آلبوم پاپ سال را خواهد برد و این جایزه تعداد جوایز گرمی او را به پانزده نزدیک می‌کند. اگر ادل بتواند در هر پنج بخشی که نامزد شده است برنده شود، به دومین زنی در تاریخ موسیقی تبدیل خواهد شد که برای دو بار، پنج جایزه یا بیشتر را در مراسم گرمی برده است. اما نفر اول کیست؟ بیانسه. او به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۹ برنده پنج و شش جایزه گرمی شده بود و موزیک Hello از Adele به عنوان بهترین موزیک سال ٢٠١۶ در مراسم گرمى انتخاب شد

بیشتر بخوانید
محسن یگانه درتهران به روی صحنه رفت

حاشیه‌های جذاب گرمی

اما هر رویداد هنری بزرگی که اتفاق می‌افتد جدا از اصل مراسم، حاشیه‌های پرمخاطبی هم دارد که به واسطه حضور ستارگان در آن رویداد رقم می‌خورد و برای مخاطبان مهم و جالب می‌شود.یکی از نکات جالب چنین مراسم‌هایی ،حاشیه‌های مربوط به برگزاری آن‌هاست و در حالی که لحظه به لحظه به آغاز مراسم گرمی نزدیک‌تر می‌شویم، تمام گردانندگان و عوامل اجرایی بزرگ‌ترین فستیوال دنیای موسیقی خود را برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این جشن آماده می‌کنند. زمان آغاز فرش قرمز گرمی ساعت یک و سی دقیقه بامداد دوشنبه، بیست و پنجم بهمن است و ساعت شروع آن چهار و سی دقیقه بامداد .مراسم در سالن استیپلز سنتر شهر لس‌آنجلس برگزار خواهد شد و جیمز کوردون مجری آن خواهد بود.امسال هم مانند تمام سال‌های گذشته خوانندگان زیادی در این مراسم اجرای زنده خواهند داشت که ادل، کلسا بالرینی، ویلیام بل به همراه گری کلارک جونیور، گروه لیتل بیگ تاون، Chance The Rapper، دمی لواتو با همراهی آندرا دی و توری کلی برای تجلیل از گروه بی جیز، لوکاس گراهام، برونو مارس، سینتیا اریوو با همراهی جان لجند، مارن موریس با همراهی آلیشا کیز، اندرسون پاک، کیتی پری، استارگیل سیمپسون، کری آندروود با همراهی کیث اوربان، The Weeknd با همراهی دفت پانک از جمله آن‌ها خواهند بود.اما نکته جالب در خصوص برگزاری پنجاه‌ونهمین مراسم گرمی این است که «جوزف مارتین» سر آشپز مخصوص استیپلز سنتر، نظارت بر بخش خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های این مراسم را برعهده داشت. هفت هزار و دویست تکه سوشی، چهار هزار پوند پنیر سنتی و هزار و دویست و چهل پوند میگو بخشی از غذاهای سرو شده در این مراسم بودند

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

سینما و تلویزیون

عملکرد مغز بازیگران
مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟
104
الهام پاوه نژاد سریال مانکن
الهام پاوه نژاد به سریال مانکن اضافه شد
288
بیش از ۱۰۰ برنامه در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو شرکت کردند
154
حمیدرضا آذرنگ نهنگ آبی
حمیدرضا آذرنگ: نهنگ آبی به ویرانگری دچار شده است
766
غلامرضا تختی
پرویز پرستویی: هیچ قدرتی نمی تواند آقا تختی را خراب کند!
539