جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
نشانی جنگ جهانی دوم در تیمارستان

نشانی جنگ جهانی دوم در تیمارستان

نمایش “کسی جرج را نشناخت” که به تازگی اجرای خود را در تماشاخانه استاد مشایخی آغاز کرده است، اثری است که با نمایش مقطعی از جنگ جهانی دوم تلاش می‌کند تا به معضلات زندگی انسان معاصر بپردازد. امیر حسین علیپور کارگردان این نمایش ضمن بیان این مطلب درباره داستان نمایش به هنرآنلاین گفت: داستان این نمایش که بر اساس طرحی از خودم توسط زینب آقاجانپور نوشته شده است، مربوط به سال‌های جنگ جهانی دوم است. همه جا آشوب است و ما بازتاب این آشوب را در تیمارستان می‌بینیم. این نمایش داستان زندگی مردان و زنانی که در تیمارستان به سر می‌برند. بیمارانی که گویی خود را گم کرده‌اند و در واقع بین عقلانیت و دیوانگی به سر می‌برند و برای پیدا کردن خود مجبور می‌شوند به گذشته بازگردند و آن را واگویه کنند. اما نکته اصلی زمانی است که سر انجام نوبت به پرستار تیمارستان، شارلوت می‌رسد؛ او زنی درونگرا و عصبی است که هیچکس از او خوشش نمی‌آید. همگی از او می‌خواهند از گذشته‌اش بگوید، گذشته‌ای که بازتاب آن در اخلاق و رفتار و زندگی حال او تاثیر گذاشته است و شارلوت بعد از بیان گذشته خود حالا خود را همانند بیماران تیمارستان می‌بیند.

نشانی جنگ جهانی دوم در تیمارستان

علیپور در خصوص شیوه اجرایی نمایش نیز گفت: شیوه اجرایی من در اصل رئالیستی است اما تلاش کردم که به نوعی فضای تک‌گویی را که در کار قبلی خود “کنتراست” هم تجربه کردم اینجا به شکلی پخته‌تر و در قالب صحنه‌هایی متنوع و حتی چند شخصیتی بازآزمایی کنم.

نشانی جنگ جهانی دوم در تیمارستان

امیرحسین علیپور که علاوه بر کارگردانی این نمایش طراحی صحنه و نور کار را نیز برعهده داشته است، کارگردانی را به طور آکادمیک در دانشگاه هنر و معماری آموخته است و علاوه بر این به بازیگری و طراحی صحنه نیز پرداخته است که از جمله آن آثار می‌توان به نمایش “مخمصه” به کارگردانی امید عزیزی اشاره کرد که طراحی صحنه و لباس و نور آن نمایش را علاوه بر بازیگری بر عهده داشته است.

بیشتر بخوانید
تماشاخانه پرویز پرستویی میزبان پارازیت می‌شود

نشانی جنگ جهانی دوم در تیمارستان

لازم به ذکر است که نمایش “کسی جرج را نشناخت” هر روز ساعت ۱۷:۱۵ در سالن استاد مشایخی اجرا می‌شود، در این نمایش بازیگرانی چون  امیرحسین بختیاری، یزدان دارابی، فاطمه زارع، زهرا طهاری، فرزین عوض‌زاده، نیما سید موسوی، سپیده محمد ترشانی، محمد مرادی و ارین یوسفی به ایفای نقش می‌پردازند.

نشانی جنگ جهانی دوم در تیمارستان

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
259,837
قسمت دوم دانلود سریال هیولا
دانلود سریال هیولا با کیفیت عالی و لینک مستقیم
163,003
خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
3,897
فیلم رقص روی شیشه مهتاب کرامتی
دانلود سریال رقص روی شیشه با لینک مستقیم و کیفیت عالی
29,478
مغزهای کوچک زنگ‌ زده
دانلود فیلم مغزهای کوچک زنگ زده با لینک مستقیم
687,341