جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
پیام معاون رئیس جمهور به پیشکسوتان هنر

پیام معاون رئیس جمهور به پیشکسوتان هنر

معاون رییس جمهور با ارسال پیامی، توضیحاتی در مورد عدم شرکت در ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت ارائه و عذرخواهی کرد

متن پیام محمدباقر نوبخت خطاب به پیشکسوتان فرهنگ و هنر در ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت که در تبریز برپا شده بود به این شرح است:

« حضور در جمع صمیمانه فرهیختگان این مرزو بوم، همواره موجب دلگرمی و خرسندی اینجانب بوده است. اگرچه به دلیل شرایط کاری آغاز دولت جدید و علی‌رغم برنامه‌ریزی انجام شده امکان حضور در ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت و دیدار اساتید ارجمند، از نزدیک میسر نشد، اما بسیار خرسندم که برای ششمین سال متوالی شاهد برگزاری این همایش ارزشمند به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت هستیم.

به گواهی تاریخ، هزاران سال است که فرهنگ و تمدن ایران عزیز، خالق آثار هنری و ادبی متعالی و ماندگار بوده و کارنامه درخشان فرهنگ و ادب این دیار مقدس، موید این ادعاست. به جرأت می‌توان ادعا کرد که هنرمند متعهد ایرانی در تمام دوره‌های تاریخی، رکنی مهم از ساختار اجتماعی و فرهنگی جامعه بوده و برگی زرین از شناسنامه و هویت این آب و خاک به شمار رفته است.

به خود، می‌بالیم که ویژگی بارز هنر ایران‌زمین، ماهیت برگرفته از مولفه‌های اصیل ایرانی در کنار مضامین متعالی اسلامی است و این خود، شناسنامه فرهنگ و هنر این سرزمین است. در این میان، ارزش و منزلت پیشکسوتان عرصه هنر و ادب، به عنوان سرمایه‌های ملی و معنوی، بر کسی پوشیده نیست و یقین داریم که تجارب گرانقدر شما عزیزان، توشه‌ای گرانبها برای نسل جوان هنرمند و هنردوست،‌ بوده و خواهد بود.

بیشتر بخوانید
درگیری ادامه‌دار کیهان با «فروشنده»

اینجانب ضمن آرزوی سلامتی و بهروزی برای تمام فرهیختگان ایران اسلامی، از زحمات ارزشمند “موسسه هنرمندان پیشکسوت” و نیز، میزبانی گرم “مردم و مسئولین عزیز تبریز” صمیمانه قدردانی می‌کنم و امید دارم برگزاری سالانه چنین محافلی، سرمنشأ تحولات تأثیرگذار در جامعه هنری کشور باشد.»

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

سینما و تلویزیون

عملکرد مغز بازیگران
مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟
104
الهام پاوه نژاد سریال مانکن
الهام پاوه نژاد به سریال مانکن اضافه شد
288
بیش از ۱۰۰ برنامه در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو شرکت کردند
154
حمیدرضا آذرنگ نهنگ آبی
حمیدرضا آذرنگ: نهنگ آبی به ویرانگری دچار شده است
766
غلامرضا تختی
پرویز پرستویی: هیچ قدرتی نمی تواند آقا تختی را خراب کند!
540