جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.

بهترین فیلم های اجتماعی سینمایی ایرانی کدامند؟

همیشه رقابت بین فیلم های کمدی و فیلم های اجتماعی سینمایی ایرانی بسیار نزدیک و تنگاتنگ بوده که این رقابت را میتوان هم از نظر آمار فروش و هم از نظر جوایزی که فیلم ها دریافت کرده اند بررسی کرد همچنین تاثیری که فیلم های اجتماعی برای مدتها بر ذهن بیننده خواهد گذاشت قابل مقایسه با خیلی ژانر های دیگر سینمای کشور نخواهد بود.

در این مطلب از واریته به بررسی تعدادی فیلم های اجتماعی سینما و انتخاب بهترین آنها خواهیم نشست.

فیلم سینمایی درباره الی اصغر فرهادی

فیلم سینمایی درباره الی که در سال 1387 در هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری و با وجود همه مشکلاتی که دلیل اصلی آن حضور گلشیفته فراهانی در این فیلم بود به کارگردانی اصغر فرهادی اکران شد که علاوه بر گلشیفته فراهانی، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، پیمان معادی، مانی حقیقی، مریلا زارعی، احمد مهران فر، صابر ابر و رعنا آزادی ور نیز در این فیلم سینمایی حضور داشتند.

فیلم درباره الی اصغر فرهادی

درباره الی داستان جمعی دوستانه و خانوادگی میباشد که در سفری به شمال قصد دارند به دوستشان که تازه از آلمان به ایران بازگشته فردی را بعنوان همسر معرفی کنند به همین خاطر یکی از دوستانشان را به این سفر دعوت میکنند و در ادامه به مشکلات و پیچیدگی های خاصی برمیخورند که داستان فیلم را تغییر میدهد.

این فیلم برای اولین بار در 19 بهمن سال 1387 در تهران به نمایش درآمد که از استقبال بسیار زیادی هم برخوردار شد. سپس در پنجاه و نهمین جشنواره فیلم برلین برنده جایزه خرس نقره ای بهترین کارگردانی شد و در ادامه کشور هایی چون فرانسه، مجارستان، پرتغال، قبرس، انگلیس، ایتالیا، بلژیک، رومانی، یونان، برزیل، لهستان، استرالیا، ژاپن، اسپانیا، چک، فندلاند و آمریکا به نمایش درآمد که در سال 2015 جزو 10 فیلم برتر سال توسط جک کویل منتقد سینمایی آمریکا انتخاب شد.

فیلم تحسین شده جدایی نادر از سیمین A Separation

اصغر فرهادی کارگردانیست که وقتی دست به قلم میشود و متنی را برای ساخت فیلم سینمایی مینویسد خارج از تصور است که جزو لیست بهترین فیلم های اجتماعی سینمایی نه تنها ایران بلکه جهان قرار نگیرد و فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین هم از این قائده مستثنا نبوده و برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان سال 2012 شد.

فیلم جدایی نادر از سیمین پیمان معادی و لیلا حاتمی

این فیلم اجتماعی درباره خانواده ایست که قصد مهاجرت از کشور را دارند ولی نادر مرد خانواده به این کار راضی نیست و تمایلی به انجام آن ندارد و در همین اوضاع خانمی بعنوان خدمتکار به منزل آنها وارد میشود که ماجرا های دنباله دار داستان از همین جا شروع میشود که شهاب حسینی، پیمان معادی، لیلا حاتمی و ساره بیات بازیگران اصلی هستند.

جدایی نادر از سیمین بطور کلی بیش از 50 جایزه جهانی دریافت کرده که از بهترین آنها میتوان به اسکار، گلدن گلوب، خرس طلایی برلین، ایندیپندنت اسپیریت، بودیل دانمارک، سزار فرانسه و بسیاری جشنواره جهانی دیگر اشاره کرد که این داستان در همه آنها به بهترین شکل درخشیده است.

فیلم سینمایی ابد و یک روز با بازی پیمان معادی

فیلم سینمایی ابد و یک روز داستان خانواده ای که درگیر مشکلات متفاوتی همچون اعتیاد، فقر و بیکاری هستند میباشد که همین مشکلات باعث میشود روابط عاطفی بین آنها نیز دائما در حال تغییر باشد ولی با وجود تمام دلخوری ها وابستگی اعضای خانواده به یکدیگر از بین نمیرود.

فیلم ابد و یک روز پیمان معادی و نوید محمدزاده

ابد و یک روز ساخته سعید روستایی در سال 1394 به مرحله اکران رسید و در مجموع توانست 9 سیمرغ بلورین از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و جوایز جشنواره های بین المللی مثل جشنواره فیلم دکا، جشنواره پارسی استرالیا، ژنو، خیخون اسپانیا و بهترین فیلم از دید کارگردانان آمریکا را دریافت کند و به نظر میرسد با وجود همه این جوایز میتواند در لیست بهترین فیلم های اجتماعی سینمایی کشور قرار گیرد.

این فیلم با حضور پیمان معادی، نوید محمد زاده، پریناز ایزدیار، ریما رامین فر، شبنم مقدمی، شیرین یزدان بخش، معصومه رحمانی و مهدی قربانی توانست مبلغ 11 میلیارد تومان فروش را به نام خود ثبت کند.

فیلم سینمایی لیلاج داریوش یاری

فیلم سینمایی لیلاج به کارگردانی داریوش یاری در سال 95 با نام فصل شکار شروع به ساخت کرد و در آذر ماه سال 1398 به لیلاج تغییر نام پیدا کرد و اکران عمومی شد که البته این اسم علاقه مندان به سینما را به یاد فیلم لیلاج سال 1345 به کارگردانی ایرج قادری می اندازد.

محیا دهقانی و مهران احمدی در فیلم لیلاج

لیلاج داستان یک نوازنده زن است که در پی برگزاری کنسرت اروپا برای خود میباشد ولی در این زمان متوجه میشود دخترش برای نجات پدرش دست به اقدامات خطرناکی زده است که همین مسئله وی را از برگزاری کنسرت منصرف کرده و وارد این ماجرا میشود البته شما میتوانید با دانلود فیلم سینمایی لیلاج این داستان را مشاهده کنید.

فیلم سینمایی متری شیش و نیم با بازی نوید محمدزاده

سعید روستایی با ساخت فیلم سینمایی متری شیش و نیم ثابت کرد همکاری این کارگردان با ترکیب سه بازیگر پیمان معادی، نوید محمد زاده، پریناز ایزدیار و اضافه شدن فرهاد اصلانی میتواند خیلی از رکورد ها را چه از نظر فروش گیشه و دریافت جوایز چه از نظر رضایت تماشاچی و جذب مخاطب را جابجا کرده و منتقدان را به چالش بکشد.

فیلم متری شیش و نیم

این فیلم برای نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد که در همان جشنواره هم موفق به دریافت تندیس بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شود و پس از آن در تاریخ اسفند 1397 اکران عمومی شد و توانست در مجموع نزدیک به 28 میلیارد تومان فروش را به نام خود ثبت کند.

متری شیش و نیم داستان یکی از بزرگترین قاچاقچی های مواد مخدر شیشه در کشور بود که علاوه بر داشتن آشپزخانه و فروش داخلی، توسط باندی انسانی مواد مخدر خود را از مرز خارج نیز میکرد که پس از تحقیقات زیاد پلیس شناسایی و دستگیر شد البته این پایان داستان نبوده و اعترافات و تلاش های وی برای فرار هم بر جذابیت داستان افزوده است.

فیلم سینمایی معکوس به کارگردانی پولاد کیمیایی

معکوس اولین تجربه کارگردانی پولاد کیمیایی است و قطعا تقلید ظریفی از آثار پدرش نیز در این فیلم وجود دارد که میتوانید با دانلود فیلم سینمایی معکوس این شباهت را به خوبی احساس کنید بعلاوه این که مسعود کیمیایی تهیه کنندگی این فیلم را بر عهده گرفته.

بابک حمیدیان در فیلم معکوس پولاد کیمیایی

معکوس داستان مردیست که بعنوان متهم قتل همسرش که در یک تصادف کشته شده است بازداشت بوده و به اجبار قانون پسرش را هم به خانواده همسرش میدهد. همین موضوعات باعث میشود شخصیت اصلی قصه به دنبال پاسخی برای سوآلاتش باشد که در این بین وارد اتفاقات عجیب و پیچیده ای میشود

بابک حمیدیان، شهرام حقیقت دوست، لیلا زارع، علیرضا کمالی، اکبر زنجانپور، پروانه معصومی و سیاوش طهمورث بازیگران این فیلم میباشند که با دانلود فیلم سینمایی معکوس میتوانید ایفای نقش آنها را در یکی از جدید ترین فیلم های اجتماعی سینمایی ببینید.

فیلم سینمایی جان دار جواد عزتی و باران کوثری

جان دار را میتوان یکی از بهترین فیلم های اجتماعی سینمایی کشور دانست با توجه به داستان مفهومی و درامی که درباره مرد عاشقی میباشد که در شب عروسی دختری که عمیقا دوستش دارد به قصد برهم زدن مراسم وارد میهمانی میشود و به دست برادر دختری که اسما نام دارد کشته میشود.

اکران فیلم جان دار

فیلم سینمایی جان دار با بازی حامد بهداد، فاطمه معتمد آریا، جواد غزتی، باران کوثری، مسعود کرامتی، علی شادمان، گیتی قاسمی، محمد علی محمدی و امیر احمد قزوینی نامزد بهترین فیلم بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شد.

این فیلم به کارگردانی مشترک حسین امیری دوماری و پدرام پور امیری در تاریخ آذر ماه سال 1398 به مرحله اکران عمومی رسید و تا کنون بالغ بر 3 میلیار تومان فروش داشته است که شما میتوانید با دانلود فیلم سینمایی جان دار وارد داستان این عشق پر هیاهو شوید.

سریال قورباغه هومن سیدی

یکی از آثاری که این روزها در انتظار انتشار عمومی است سریال قورباغه می باشد، قورباغه اولین اثر هومن سیدی در شبکه نمایش خانگی است که به زودی روانه مارکت فرهنگی هنری ایران خواهد شد. این سریال مضمونی اجتماعی دارد و با توجه به تیزر منتشر شده از آن باید در انتظار سریالی پر از صحنه های اکشن درآن باشیم.

سریال قورباغه بهترین سریال های نمایش خانگی ایران

هومن سیدی، نوید محمدزاده، صابر ابر، سحر دولتشاهی، فرشته حسینی، نوید پورفرج و هومن سیدی به عنوان بازیگران این سریال معرفی شده اند،زوج هومن سیدی و نوید محمدزاده در سال های اخیر باعث به وجود آمدن آثار پر مخاطبی از جمله فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده شده است. برای تماشای قسمت 1 سریال قورباغه هومن سیدی میتوانید به صفحه این سریال در سامانه واریته مراجعه نمایید.

با توجه به بررسی های انجام شده میتوان چنین نتیجه گرفت که فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین با وجود تعداد جوایز ملی و بین المللی که از معتبرترین جشنواره ها دریافت کرده است بعنوان بهترین فیلم های اجتماعی سینمایی ایران میباشد که تاکنون ساخته شده است، نظر شما چیست؟ اگر فیلمی مدنظر دارید که در این لیست نوشته نشده با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
اشتراک
اعلام کردن به
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
خواندن همه نظرات