جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال هیولا
محمدمهدی حیدریان سینما

رئیس سازمان سینمایی منصوب شد

وزیر ارشاد طی حکمی محمدمهدی حیدریان را به سمت معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی و سمعی، بصری منصوب کرد.

حیدریان که چهاردهمین مدیرسینمایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است طی چند ماه گذشته از سوی صالحی امیری به عنوان مشاور ارشد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حکم گرفته بود، زمزمه‌هایی مبنی بر حضور دوباره‌اش در سازمان سینمایی شنیده می‌شد.

وی در زمان وزارت آقای احمد مسجدجامعی دو سال و نیم به عنوان معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت کرده بود که در آن مقطع معاونت سینمایی هنوز به سازمان تبدیل نشده بود.

حیدریان در شهریور سال ۸۴ مسوولیت‌اش را به جعفری جلوه واگذار کرد و حالا در اسفند ماه سال ۹۵ ، ۱۰ سال بعد دوباره به عرصه‌ی سینما برگشت.

در متن حکم صالحی امیری وزیر ارشاد خطاب به محمد مهدی حیدریان آمده است:

«نظر به تعهد و تجربیات ارزشمند جناب عالی، به موجب این حکم به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی و سمعی، بصری منصوب می‌شوید.

انتظار دارد ضمن بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های موجود و تعامل و گفت‌وگو با نیروهای کارآمد و موثر در رشد و اعتلای سینمای متعهد ایران اسلامی، در راستای افزایش انسجام در تولیدات دیداری و شنیداری و ایجاد فرصت‌های جدید برای حضور فعال در جشنواره‌های بین‌المللی، تحول در فرآیند برگزاری جشنواره‌های ملی، توجه به تولیدات متناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسخگویی به مسائل اجتماعی جامعه ایران و بازنگری در ساختار مدیریت سینمایی کوشا باشید.

توفیق جناب عالی را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.»

هنرمندان نیز با انتشار پست هایی در صفحه اینستاگرام خود در واکنش به این تغییر از محمدمهدی حیدریان استقبال کردند و او را مدیری با سابقه و کاردان خطاب کردند.

حیدریان در تاسیس مراکز مهمی همچون خانه سینما نقش پررنگی داشت. خانه سینما سال ۱۳۶۸ و پس از مصوبه مجلس مبنی بر اختصاص ۲٪ از درآمد فروش سینما جهت بهبود وضعیت رفاهی و صنفی شاغلان سینما تأسیس شد. سه سال بعد هیئت مؤسس خانه سینما با حضور مدیران دولتی راه‌اندازی شد.

حجت الله ایوبی بعد از انتصاب محمدمهدی حیدریان نوشت: «جناب آقای محمد مهدی حیدریان انتصاب شما را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی تبریک می گویم، خدمت به سینمای پرافتخار ایران توفیقی بزرگ و فرصتی بی بدیل است. در انجام این رسالت خطیر بسان همه اهالی سینما همراهتان هستیم. امیدوارم با درایت و تدبیرتان جوانه های امید نورسته در عرصه سینما روز به روز شکوفا و شکوفا تر شود.»

 

جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون،حواشی دنیای موسیقی و هنر را در واریته دنبال کنید.

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به