جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
ماجرای حذف بلیت نیم بهای سینما چیست؟

ماجرای حذف بلیت نیم بهای سینما چیست؟

بحث حذف بلیت نیم بهای سینما ها طی روزهای اخیر شایع شده و واکنش های زیادی را به همراه داشته که باید به اساس آن رجوع کرد و دلیل اتخاذ این تصمیم را از زبان مسئولین این امر جست و جو کرد.

به گزارش واریته غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش حذف بلیت نیم‌ بها از سینماها را به دلیل تصمیماتی خود سرانه از سوی برخی سینماها دانست که بلیت‌ ها را در ساعاتی مشخص نیم‌ بها کرده بودند و تصمیم شورای صنفی برای حذف بلیت نیم‌بها را موقتی دانست.

فرجی خاطرنشان کرد: تهیه‌ کنندگان به این مسأله اعتراض کردند و پس از بررسی‌های شورای صنفی نمایش مشخص شد که این تصمیم خودسرانه برخی سینماها باعث شده تا مخاطبان به سالن‌های دیگر نروند و طبیعتاً باید تصمیمی برای رفع این وضعیت گرفته می‌شد که فعلاً تصمیم ما بر این بوده که به طور کلی بلیت نیم‌ها در روزهای سه‌شنبه را حذف کنیم.

وی افزود: سینماهایی که قصد دارند همچنان بلیت نیم بهای سینما داشته باشند باید درخواست خود را به صورت کتبی به شورای صنفی نمایش ارائه دهند و در غیر اینصورت فروش بلیت نیم‌بها در هر سینما خلاف قوانین خواهد بود. تصمیم حذف بلیت‌های نیم‌بها در روزهای سه‌شنبه فعلاً به صورت موقتی گرفته شده تا به وضعیت شکل گرفته رسیدگی شود اما ممکن است طبق تصمیم شورای صنفی نمایش این تصمیم به صورت دائم اجرا شود.

فرجی در پایان درباره امکان کم شدن مخاطبان سینما با حذف بلیت نیم‌بها، گفت: نیم‌بها بودن بلیت‌ها اگر قرار است اتفاق خوبی باشد باید در چارچوب قوانین اجرا شود و اینکه هر سینما به تشخیص خود بلیت‌ها را در ساعاتی مشخص نیم‌بها کند مطمئناً این وضعیت روی دیگر سینماها تأثیر می‌گذارد و به ضرر سینما تمام می‌شود. مطمئناً در شرایطی که دو سینما در مجاور یکدیگر قرار دارند و یا فاصله چندانی بین آنها وجود ندارد سینمایی که بلیت‌هایش نیم‌بها است مخاطبان بیشتری خواهد داشت.

ورود به سایت دیدگاه ها 0
اشتراک
اعلام کردن به
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
خواندن همه نظرات