جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال هیولا
بررسی فیلم اکسیدان

رکورد فیلم «اکسیدان» نشانه‌ رونق در سینمای ایران

فروش هفتگی سینما در روزهای اخیر اتفاق‌های عجیب و غریبی را رقم زد. ریزش قابل توجه مخاطبان فیلم «ساعت 5 عصر» در هفته پنجم و افزایش غیرمنتظره فروش فیلم «اکسیدان» در هشتمین هفته از اکران، به‌عنوان یک اتفاق نادر در بازار سینمای ایران تعجب بسیاری از تحلیلگران بازار سینما را برانگیخت.

به گزارش واریته، درحالی‌که نمودار فروش فیلم‌های روی پرده به‌طور معمول پس از چهار هفته نزولی می‌شود و این شیب منفی تا روزهای پایانی اکران ادامه دارد، فیلم «اکسیدان» پس از یک دوره کاهش مخاطب دوباره با استقبال مواجه شد و نمودار فروش خود را صعودی کرد.براساس آمارهای مکانیزه، فیلم «ساعت 5 عصر» دو هفته پیش در 159 سالن سینما 735 میلیون تومان‌ فروخت و رقیب این فیلم «اکسیدان» در همان مدت و در 94 سالن سینما به فروش 631 میلیون تومانی دست پیدا کرد؛ اما این همه ماجرا نیست. هفته گذشته این آمارها شگفتی‌آورتر هم بود. فروش هفتگی «ساعت 5 عصر» در این هفته به کمتر از 400میلیون تومان رسید و فروش فیلم اکسیدان از 631 میلیون فراتر رفت و رقم 700میلیون را هم ثبت کرد.(شما میتوانید نقد و بررسی فیلم اکسیدان را در واریته بخوانید.)

 بررسی فیلم اکسیدان

اتفاقی که در هفته گذشته رخ داد، نشان می‌دهد که مصرف سینما به‌عنوان یک سرگرمی تقریبا به رفتار ثابت مخاطبان جدید سینما تبدیل شده است؛ مخاطبانی که در دوسال‌اخیر به جمع سینماروها اضافه شده‌اندبسیاری از کارشناسان سینمایی اعتقاد دارند که فروش قابل توجه سینما در 2 سال گذشته به‌دلیل اکران به موقع و انتخاب فیلم‌های خوب و جذاب اتفاق افتاده است.

 

در واریته بخوانید: فروش اکسیدان از مرز ۸ میلیارد تومان گذشت

 

به هر حال – سوای صحت و سقم این نظر- در دو سال گذشته مخاطبان جدیدی به بازار سینمای ایران اضافه شدند. حفظ این مخاطبان جدید در سالن‌های سینما و تبدیل کردن آنان به مخاطبان ثابت فیلم‌ها، بارها و بارها از سوی مسوولان و کارشناسان مورد توجه قرار گرفته‌است.اوج گیری دوباره فروش فیلم اکسیدان در هفته گذشته نشان داد که تقاضا برای مصرف سینما وجود دارد و در صورت کاهش رضایت مخاطبان از یک فیلم (ساعت 5 عصر) گرایش آنان به تماشای فیلمی دیگر با همان خصوصیات، بیشتر می‌شود. این در حالی است که فیلم دوم پس از 6 هفته اکران وارد دوران کاهش فروش شده بود؛ اما اوج گیری دوباره آن نشان‌دهنده میل ادامه‌داربه مصرف فیلم از سوی مخاطبان جدید سینماست. با این همه هنوز هم باید از «ثبات نسبی» مخاطبان سینما سخن گفت. مدیریت اکران فیلم‌ها و ساخت فیلم‌هایی که به اعتماد مخاطب پاسخ بدهد، تضمین‌کننده این ثبات خواهد بود.

جدول فروش هفتگی سینما

 

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به