جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال ممنوعه
تبلیغات
فیلم فروشنده

نمایش فروشنده در قلب لندن

فروشنده آخرین ساخته ی اصغر فرهادی که شانس اصلی اسکار بهترین فیلم خارجی زبان امسال به حساب می آید قرار است در شب اهدای جوایز این مراسم حاشیه ساز شود.پس از اقدامات ترامپ رییس جمهور جدید امریکا در مورد اتباع ۷ کشور مسلمان و اجازه ندادن به آن ها برای ورود به امریکا فرهادی به عنوان اولین نامزد دریافت اسکار شناخته شد که ازحضور در این مراسم محروم است.هر چند که فرهادی و دیگر عوامل تیم فروشنده موضع قاطعانه ای در مقابل این اقدام اعمال کردند و پیش از هر اتفاق یا استثنایی از عدم حضور خود در این مراسم خبر دادند.

پیرامون همین موضوع صادق خان(شهردار لندن) تدارک مراسمی را دیده و قرار است هم زمان با اهدای جوایز این مراسم، میدان ترافالگار این شهر را به سینمایی عمومی تبدیل کرده فروشنده ی فرهادی را برای مردم شهرش روی پرده ببرد.پیش بینی ها نشان از آن دارد که بیش از ده هزار نفر برای تماشای فروشنده در لندن گرد هم آیند.

مارک دون، فیلمساز و فیلمنامه‌نویس درباره ی این تصمیم گفته است:« وقتی اولین بار ایده این اکران به ذهنم رسید، ایده را به عنوان یک فیلمساز، یک شهروند لندن و یک فرد که همیشه قدردان زندگی در شهری چند فرهنگی و متنوع همچون لندن است، مطرح کردم. اصغر فرهادی یک قصه‌گوی فوق‌العاده است. امیدوارم که نمایش فیلم او در این شهر، در این مرحله از تاریخ، یک پیغام بزرگ مبنی بر وحدت و مدارارا به جهان ارسال کند.»

photo_2017-02-14_21-20-33

 

فرهادی نیز در پاسخ به این اقدام لندنی ها گفت: گرد آمدن تماشاگران در میدان ترافالگا برای تماشای «فروشنده» نمادی از اتحاد مردم علیه جدایی و تفرقه میان مردم است. از صمیم قلب از شهردار لندن و جامعه سینمایی برای این حرکت خلاقانه تشکر می‌کنم.»

 

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به