جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
دکتر صالحی امیری

«صالحی امیری»: مجوز انتشار آلبوم «شجریان» صادر شد

واریته: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نشست خبری، به سوالات مهمی در حوزه موسیقی پاسخ داد.
«صالحی امیری» در خصوص مسئله موسیقی در کشور گفت: موسیقی از جمله نیازهای فرهنگی جامعه به خصوص برای جوانان است. موسیقی همیشه برای نسل جوان که انگیزه استفاده از این هنر فاخر را دارد، مورد توجه است و نمی‌توان جامعه را از استفاده موسیقی نهی کرد، چرا که عقلانی نیست. منع مردم در استفاده از موسیقی عملی غیرفرهنگی است، اما موسیقی در ایران مرزهای مشخصی دارد که قانون و شرع آن را تعیین می کند.
وی در ادامه اظهار داشت: ۵۰ درصد تولید، توزیع و مصرف موسیقی مربوط به صداوسیما، ۲۵ درصد مربوط به موسسات مجاز موسیقی و ۲۱ درصد مربوط به دانلود از شبکه‌های اجتماعی است. فقط یک درصد موسیقی ایران روی صحنه برگزار می شود که به محل مناقشه فرهنگ در کشور تبدیل شده است. ما معتقد هستیم که از طریق گفت‌وگو باید به این مسائل بپردازیم. همچنین وزارت ارشاد هیچ تغییری در سیاست اجرای صحنه‌ای موسیقی در کشور نداشته و ندارد و آنچه در مرزهای قانونی و شرعی به محل مناقشه تبدیل شده،مربوط به حواشی است.
«صالحی امیری» در رابطه با استاد «محمدرضا شجریان» نیز گفت: «ما برای این هنرمند آرزوی سلامتی داریم و امیدواریم در این ایام فاطمیه و با دعای مومنان هرچه زودتر شفا پیدا کنند. سلامتی ایشان برای ملت ایران مهم است و ما نیز دعا گو هستیم.»
وی اضافه کرد: مجوز آلبوم «شجریان» صادر شده و با این کار پیام خود را به اهالی فرهنگ و هنر رسانده ایم که استاد «شجریان» یکی از شخصیت‌های بزرگ فرهنگ و هنر ایران است که مورد تکریم و احترام ما قرار دارد.

بیشتر بخوانید
کنسرت محمدرضا عیوضی برگزار میشود
دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

سینما و تلویزیون

عملکرد مغز بازیگران
مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟
104
الهام پاوه نژاد سریال مانکن
الهام پاوه نژاد به سریال مانکن اضافه شد
288
بیش از ۱۰۰ برنامه در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو شرکت کردند
154
حمیدرضا آذرنگ نهنگ آبی
حمیدرضا آذرنگ: نهنگ آبی به ویرانگری دچار شده است
766
غلامرضا تختی
پرویز پرستویی: هیچ قدرتی نمی تواند آقا تختی را خراب کند!
539