جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

دکتر صالحی امیری

«صالحی امیری»: مجوز انتشار آلبوم «شجریان» صادر شد

واریته: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نشست خبری، به سوالات مهمی در حوزه موسیقی پاسخ داد.
«صالحی امیری» در خصوص مسئله موسیقی در کشور گفت: موسیقی از جمله نیازهای فرهنگی جامعه به خصوص برای جوانان است. موسیقی همیشه برای نسل جوان که انگیزه استفاده از این هنر فاخر را دارد، مورد توجه است و نمی‌توان جامعه را از استفاده موسیقی نهی کرد، چرا که عقلانی نیست. منع مردم در استفاده از موسیقی عملی غیرفرهنگی است، اما موسیقی در ایران مرزهای مشخصی دارد که قانون و شرع آن را تعیین می کند.
وی در ادامه اظهار داشت: ۵۰ درصد تولید، توزیع و مصرف موسیقی مربوط به صداوسیما، ۲۵ درصد مربوط به موسسات مجاز موسیقی و ۲۱ درصد مربوط به دانلود از شبکه‌های اجتماعی است. فقط یک درصد موسیقی ایران روی صحنه برگزار می شود که به محل مناقشه فرهنگ در کشور تبدیل شده است. ما معتقد هستیم که از طریق گفت‌وگو باید به این مسائل بپردازیم. همچنین وزارت ارشاد هیچ تغییری در سیاست اجرای صحنه‌ای موسیقی در کشور نداشته و ندارد و آنچه در مرزهای قانونی و شرعی به محل مناقشه تبدیل شده،مربوط به حواشی است.
«صالحی امیری» در رابطه با استاد «محمدرضا شجریان» نیز گفت: «ما برای این هنرمند آرزوی سلامتی داریم و امیدواریم در این ایام فاطمیه و با دعای مومنان هرچه زودتر شفا پیدا کنند. سلامتی ایشان برای ملت ایران مهم است و ما نیز دعا گو هستیم.»
وی اضافه کرد: مجوز آلبوم «شجریان» صادر شده و با این کار پیام خود را به اهالی فرهنگ و هنر رسانده ایم که استاد «شجریان» یکی از شخصیت‌های بزرگ فرهنگ و هنر ایران است که مورد تکریم و احترام ما قرار دارد.

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
free online course
دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به