جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
عکس مهران مدیری در کتاب باز

مهران مدیری در کتاب باز: ما نابود شدیم متوجه نیستیم

مهران مدیری در برنامه کتاب باز سروش صحت حاضر شد و با وی به گفتگو پرداخت، مدیری گفت: بخش بزرگی از مطالعه شامل معاشرت و گفتگو با آدمهاست اما ما سالهاست با هم حرف نمی زنیم.

قدیم دعوت می‌شدیم مهمانی و هفت هشت نفر آدم راجع به فلسفه، سیاست و ادبیات و علایقمون حرف میزدیم. الان زنگ می زنند امشب جمع شدیم بیا، اصلا معنی اش معلومه! و تنها چیزی که در معاشرت ها زده نمی‌شود حرفه و انگار می‌رویم که خودمان را تخلیه کنیم.

کارگردان سریال هیولا ادامه داد:‌ جهان از یک جایی به واسطه تکنولوژی که خدا مخترعش را نابود کند نابود شد. ما نابود شدیم متوجه نیستیم. ما فکر می کنیم تکنولوژی به روابط و دانستن اخبار و خیلی چیزها کمک کرده. حسنها یا ضعف های تکنولوژی را می‌دانم. نوستالژی باز هم نیستم اما در نتیجه تکنولوژی ذهن انسان و روابط اجتماعی ادم رفت به سمتی که تکلیفش مشخصه و این در ایران تشدید شده است.

انتقاد مجری برنامه دورهمی از مردم

مهران مدیری در کتاب باز طی گفتگو با سروش صحت کارگردان فیلم جهان با من برقص گفت: در «دورهمی» انتقادهایم را از مسئولین می کنم اما اینجا می‌خواهم انتقادی از مردم بکنم. روابط اجتماعی مون که وضعیتش اینه همه دارند همدیگر را تیکه تیکه می کنند. در جشنواره فجر، اینستاگرام، همسایه ها، ترافیک، مردم، فامیل، اجتماع. چی این روابط را اصلاح می کند؟ معلومات. موضوعات سیاسی را چی اصلاح می کند؟ معلومات. اصلا ازادی و دموکراسی از معلومات می آید. اینکه یک حاکمیتی ازادی و دموکراسی به مردم بدهد و مردم این را به دست بیاورند با فرهنگ و روابط اجتماعی است و اینها از مطالعه و اگاهی به ازادی و دموکراسی به دست می‌آید

نمی‌شود من هیچ کاری در زندگی نکنم و همه چیز خوب باشد. همه چیز برآمده از آگاهی عمومی جامعه است و اینها جز با فرهنگ و مطالعه و موسیقی و آموزش صحیح به دست نمی آید. من در «دورهمی» که مردم را می اورم بالا نمیخواهم آزارشون بدهم. می‌‌پرسم حافظ؟ سعدی؟ داستایوفسکی؟ بتهوون؟ پس چی؟! خب یک چیزی بگو! این خیلی فاجعه است. برای همینه یک جامعه هم به لحاظ سیاسی هم فرهنگی مشکل پیدا می کند و این می شود روزگارش.

من می‌فهمم اینکه مردم کتاب نمی خوانند و موسیقی گوش نمی دهند و .. بخاطر گرفتاری ها و شرایط خاص جامعه است اما در این مشکلات و معضلات جایگاه کتاب و موسیقی کجاست .مردم شاید بگویند تو این درگیری ها چجوری به کتاب برسیم! اما با تمام این مشکلات می‌توانیم نیم ساعت یا یک ربع در روز که کتاب بخوانیم.

بیوگرافی مهران مدیری از زبان خودش

مدیری سال ١٣۶٨ کار در رادیو را آغاز کرد و به مدت شش سال در «داستان شب» مشغول کار گویندگی بود.او در سال 1372 با بازی در مجموعه طنز «نوروز 72 » وارد عرصه بازیگری شد. مهران مدیری با بازی در سریال «باغ گیلاس» اولین نقش جدی اش را در تلویزیون بازی کرد و توانست مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

از جمله مجموعه‌های تلویزیونی که مدیری در آن‌ها کارگردان و بازیگر بوده می‌توان سریال‌های: ساعت خوش، پاورچین، جنگ ۷۷، پلاک ۱۴، نقطه‌چین، شب‌ های برره، باغ مظفر،نود شب، مرد هزارچهره، مرد دوهزارچهره، قهوه تلخ، ببخشید شما، ویلای من، شوخی کردم، در حاشیه، در حاشیه ۲، دورهمی و هیولا را نام برد، فیلم ساعت 5 عصر اولین فیلم بلند مهران مدیری است که کارگردانی آن را به عهده داشت.

«هیولا» آخرین ساخته مهران مدیری بود که امسال در شبکه نمایش خانگی توزیع شد. «کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
اشتراک
اعلام کردن به
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
خواندن همه نظرات