جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
فیلم متری شیش و نیم

تمجید نشریه اسکرین از متری شیش و نیم

منتقد نشریه اسکرین با تمجید از بازی‌های درخشان در فیلم «متری شیش و نیم»، این فیلم را اثری بسیار تاثیرگذار و درگیر کننده توصیف کرد.

در بخش‌هایی از این مطلب که به قلم «سارا وارد» در نشریه «اسکرین» منتشر شده آمده است:

«متری شیش و نیم» یک تریلر جنایی تاثیرگذار است که تصویری سیاه از تلاش‌های قانونی برای مقابله با تجارت مواد مخدر در ایران ارائه می‌دهد. سعید روستایی در مقام کارگردان و نویسنده فیلم، بازی موش و گربه‌ پلیس با یک سرشاخه شرور مواد مخدر را روایت می‌کند که با بازی‌های قدرتمند پیمان معادی و نوید محمدزاده همراه است که پیش‌تر در فیلم «ابد و یک روز» با او همکاری کرده بودند.

درام جذاب و جسورانه متری شیش و نیم که در گیشه سینماهای ایران فروش رکوردشکنی داشت، نه تنها به حضور در جشنواره‌های بین‌المللی از فجر تا ونیز و توکیو ادامه می‌دهد بلکه با شایستگی مخاطبان گسترده‌تری را نیز جذب می‌کند. «متری شیش و نیم» که از ابتدا با قدرت و خشونت روایت می‌شود با صحنه‌ای آغاز می‌شود که دو مامور پلیس، صمد (معادی) و حمید (هومن کیایی) با جنب و جوش فراوان در جست‌وجوی پیدا کردن یک خرده‌فروش مواد مخدر هستند. تصویربرداری هومن بهمنش با استفاده از نور طبیعی بر روی درها، دروازه‌ها، دیوارها و معابر باریک مکث می‌کند تا از این طریق به موانع بی‌شمار بر سر راه پلیس تاکید کند.

سعید روستایی فیلم متری شیش و نیم

نشریه اسکرین از متری شیش و نیم در ادامه نوشت: در حالی که روستایی از صحنه‌های حمله پلیس به خانه مرد خرده‌فروش و همچنین سکانس فوق‌العاده تعقیب معتادان بی‌خانمانی که درون لوله‌های بتونی زندگی‌ می‌کنند برای غافلگیر کردن مخاطب استفاده می‌کند اما بخش عمده‌ای از فیلمش در اداره پلیس و راهروها و بدون عناصر اکشن روایت می‌شود. در این میان شخصیت ناصر خاکزاد (نوید محمدزاده) برجسته می‌شود اما نه فقط به خاطر این که صمد (پیمان معادی) همیشه دغدغه دستگیری او را به عنوان بزرگترین تامین‌کننده داخلی مواد مخدر داشته است بلکه به خاطر این‌ که او می‌خواهد از طریق رشوه دادن و دروغ‌گویی، آزادی خود را بخرد.

این فیلم با بازی‌های درخشان (که شامل بازی پریناز ایزدیار نیز می‌شود) و با ساختار فنی متوازن، فیلمی بسیار تاثیرگذار و درگیر کننده است. این فیلم آن‌قدر به شرایط ایران گره خورده است که قراردادن داستان در هر محیط دیگری از قدرت آن می‌کاهد. فیلم ۱۳۵ دقیقه‌ای سعید روستایی هم تریلری دلخراش و هم سوگواره‌ای خشمگین است.

لازم به ذکر است که نوید محمدزاده بازیگر سریال قورباغه نیز نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر است که در فیلم متری شیش و نیم ایفای نقش کرده است.

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
اشتراک
اعلام کردن به
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
خواندن همه نظرات