جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.

سالار عقیلی برای انتشار آلبوم جدید آماده میشود

سالار عقیلی در حال آماده شدن برای انتشار آلبوم جدیدش به نام در وادی عشق که اثر تازه ای از کیوان کیانیان میباشد و از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری ایران گام به زودی منتشر می شود.

به گزارش واریته آلبوم در وادی عشق نام اثریست به خوانندگی سالار عقیلی و آهنگسازی کیوان کیانیان و نوازنده کرمانشاهی اهل کرمانشاه، آهنگسازی آن را بر عهده داشته است. این اثر در فضایی از موسیقی عرفانی به اجرا در آمده است.

سالار عقیلی چندی پیش برای ارکستر ملی در کرمان که توسط انجمن موسیقی استان با هماهنگی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در ششم و هفتم اردیبهشت ماه سال جاری ساعت با همراهی ۶۰ نوازنده دیگر برگزار شد حضور پیدا کرد.

کیوان کیانیان میراث‌ دار نغمه‌ های باستانی مقامات تنبور است که در همکاری با سالار عقیلی، سعی بر به تصویر کشیدن وادی عشق با تلفیق موسیقی سنتی و مویه‌های تنبور داشته. تلفیقی که با بهره گرفتن از اشعار عرفانی و همخوانی ذکر گونه خلق شده و به بار نشسته است. سالار عقیلی در این آلبوم بخش ناشنیده‌ ای از توانایی آوازی و بیان خود را نشان داده است. او تلاش کرده تا تحریر ها و کشش‌ ها و لحن خوانش خود را به اصالت موسیقی تنبور نزدیک کند.

راز خیام عنوان آخرین و متفاوت‌ ترین اثری است که با صدای سالار عقیلی و آهنگسازی  امیرحسین طریقت و تنظیم بهزاد عبدی اواخر سال 96 منتشر شد. این آلبوم توسط ارکستر ناسیونال اکراین به اجرا درآمده است و دارای شش قطعه به نام‌ های سرمست، جهان گذران، ره دور، دست افشان، جام لطیف و اسرار ازل برروی رباعیات خیام است.

نوازندگان ایرانی چون علی طریقت (سه‌تار)، محمد طریقت (دف)، آزاد میرزاپور و هیلا فیض پور (تار)، سینا جهان آبادی (کمانچه)، رضا طریقت (قیچک)، صدا سدیفی و امیر حسین مختاری (قانون)، نوشین پاسدار و آرش سعیدیان (عود) در آین آلبوم در کنار امیر حسین طریقت آهنگساز و نوازنده ساز های کوبه‌ ای به نوازندگی و هنر نمایی پرداخته‌ اند.

 

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
اشتراک
اعلام کردن به
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
خواندن همه نظرات