جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
نگاهی بر سریال شهرزاد قسمت اول از فصل دوم

نگاهی بر سریال شهرزاد قسمت اول از فصل دوم

پخش فصل دوم سریال موفق شهرزاد در شبکه نمایش خانگی شروع شد و ماجراهای شهرزاد و فرهاد وارد فاز جدیدی در این فصل شده است.

پس از یک سال، پخش فصل دوم سریال شهرزاد در روز دوشنبه ۲۹ خرداد ماه در شبکه خانگی آغاز شد و طرفداران این سریال دوباره شاهد اتفاق های مختلف پیرامون شهرزاد و افراد اطراف وی هستند. فصل دوم شهرزاد در ادامه اتفاقات قسمت پایانی فصل اول شروع می‌شود، فصل گذشته با مرگ بزرگ آقا و مراسم عروسی شهرزاد و فرهاد پایان یافت. حال قسمت جدید در حالی شروع می شود که شهرزاد و فرهاد مسرور از ازدواج عازم ماه عسل می‌شوند و در موازات سفر این زوج، قباد درگیر مرگ بزرگ آقا و اتفاقات ناگوار پیش آمده است.

در اولین قسمت از فصل دوم سریال شهرزاد حول معرفی شخصیت‌های جدید سریال از جمله عمه بلقیس می‌چرخد. پس از تشییع جنازه بزرگ آقا، عمه بلقیس، خواهر بزرگ آقا، از شهر کرمان عازم تهران می‌شود که تکلیف ارث و جانشینی برادرش را مشخص کند. ریتم سریال به خوبی پیش می‌رود و به نظرم کارگردان قصد داشته است در قسمت اول تماشاگر را آماده وقوع اتفاقات غافلگیرکننده و جذاب در قسمت‌های بعدی سریال کند. رویا نونهالی، بازیگر نقش عمه بلقیس، در قسمت اول توانست بازی قوی و روانی را داشته باشد و چهره محکم و نگاه آرام او شخصیت بزرگ آقا را در ذهن بیننده تداعی می‌کند.

نقد سریال شهرزاد

حسن فتحی همیشه در کارهای خود تهران قدیم را به خوبی نشان داده است و تماشاگر را با حال و هوای تهران دهه ۴۰ و ۵۰ شمسی آشنا کرده است. حال او در فصل دوم پا را فراتر  گذاشته و بیننده شاهد شهر اصفهان قدیم است که یکی از بخش‌های جذاب این قسمت از سریال است. ما در سکانس‌های اصفهان شاهد مردم عامی هستیم که همچنان بر سنت‌های قدیمی خود پایبند بودند و حالت غربی و مدرن تهران آن دوران را به خود نگرفته‌اند. جریان داشتن زندگی با نمایش زاینده‌رود پرآب به خوبی به تصویر کشیده شده است. شهر اصفهان دارای آرامشی است که با حس و حال شهرزاد و فرهاد همسو است و نشان‌دهنده به آرامش رسیدن این زوج است و حسن فتحی انتخابی هوشمندانه نسبت به انتخاب شهر اصفهان و میدان نقش جهان برای نشان دادن آرامش شهرزاد و فرهاد داشته است. این زوج، آرامش را مرهون پدر فرهاد هستند که با عقب انداختن اعلام خبر فوت بزرگ آقا، عروسی آنان را به تعویق نیانداخت. حس آرامش و آشفتگی در سکانس های سریال با حالت رفت و برگشت از سفر ماه عسل به مراسم ختم به بیننده منتقل می‌شود.

بیشتر بخوانید
سیروس الوند: نگذارید آخرین کار خشایار الوند ناتمام بماند

نقد سریال شهرزاد

امیر توسلی مانند فصل اول سریال شهرزاد، ساخت موسیقی متن فصل دوم این سریال را برعهده گرفته است و توانسته حال و هوای سکانس‌های مختلف سریال را به خوبی به تماشاگر القا کند. به عنوان مثال در سکانسی که شهرزاد و فرهاد در حال تماشای زیبایی‌های مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان هستند، موسیقی متن  حالتی عاشقانه با سازهای سنتی دارد که حس عاشقانه و قدیمی سکانس را به خوبی به تماشاگر منتقل می‌کند. خوانندگان این فصل نیز محسن چاوشی و سینا سرلک هستند. محسن چاوشی تاکنون دو قطعه «فندک تب‌دار» و «ای دریغا» را برای فصل دوم سریال شهرزاد منتشر کرده و چند قطعه دیگر نیز در ادامه سریال از این خواننده خواهیم شنید.

قسمت اول از فصل دوم سریال شهرزاد شروع قابل قبولی داشته و به نوعی آرامش قبل طوفان ماجراهای پیشرو سریال است. برای قضاوت بهتر و منصفانه‌تر نسبت به داستان سریال باید تا هفته‌های آینده صبر کرد و دید آیا حسن فتحی می‌تواند موفقیت فصل اول سریال شهرزاد را دوباره تکرار کند یا خیر.

ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

سینما و تلویزیون

عملکرد مغز بازیگران
مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟
88
الهام پاوه نژاد سریال مانکن
الهام پاوه نژاد به سریال مانکن اضافه شد
251
بیش از ۱۰۰ برنامه در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو شرکت کردند
143
حمیدرضا آذرنگ نهنگ آبی
حمیدرضا آذرنگ: نهنگ آبی به ویرانگری دچار شده است
712
غلامرضا تختی
پرویز پرستویی: هیچ قدرتی نمی تواند آقا تختی را خراب کند!
508