جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
خوب، بد، جلف ۲ ارتش سری پیمان قاسم خانی

ارتباط پیمان قاسمخانی و نیروهای امنیتی برای فیلم خوب، بد، جلف 2

در میانه کمدی‌ ناخواسته‌های متنوعی که در جشنواره امسال حضور دارند فقط فیلم خوب، بد، جلف 2 ارتش سری است که اساساً یک کمدی‌ ای است که بر اساس شاخصه‌های ژانر کمدی تولید شده و خواسته بخنداند و کم و بیش می‌خنداند.

فیلم خوب بد جلف ارتش سری به لحاظ داستانی ربط چندانی به قسمت اول ندارد و پیمان قاسم‌خانی به جای آنکه بر المان‌ های موفقیت‌آمیز قسمت اول تکیه کند به سمت و سوی داستان تازه‌ای رفته و کوشیده با وارد کردن شخصیت‌های تازه و پیوند زدن این شخصیت‌ها با اتفاقات روز، مسیری تازه پیمایش کند. در مرکزیت «خوب، بد، جلف۲» همچنان پژمان جمشیدی و سام درخشانی هستند که بناست با پت و مت بازی‌شان مخاطب را بخندانند ولی زیربنای کار، نفوذ است! شاید خیلی‌ها متعجب باشند از اینکه «خوب، بد، جلف۲» را چه به نفوذ؟
بیشتر بخوانید: دانلود سریال هم گناه
یک گروه جاسوسی آمریکایی در پوشش گروه فیلمبرداری وارد ایران می‌شوند برای یافتن سرنخ‌هایی از پرونده هسته‌ای ایران. واسپاری نقش‌های اول فیلم پوششی این گروه که «آرگو۲» نام دارد، به پژمان جمشیدی و سام درخشانی است که داستان را پیش می‌برد.
قاسم‌خانی در کارگردانی جوان است ولی تجربه سال‌ها فیلمنامه‌نویسی به او کمک کرده تا بداند در سینما این تصویر است که مخاطب را جذب می‌کند و از این رهگذر نه تنها فراوان پلان برای فیلمش گرفته بلکه سعی کرده با استفاده از ساختار «فیلم در فیلم» بر جذابیت متنی فیلم بیفزاید.
خوب، بد، جلف 2 با ورود به مایه‌های امنیتی و تمسخر ترامپ به خاطر تفکرات ابلهانه‌اش، خیلی ساده، تنه‌زنی به اتفاقات روز را مجالی می‌کند برای خنده گرفتن از مخاطب و البته که تاثیرپذیری از فضای سریال خاطره‌انگیز ارتش سری برای فضاسازی و صحنه‌آرایی، راهی را می‌رود که کمدی‌سازان ایرانی کمتر بدان ورود می‌کنند.
سیر داستانی خوب، بد، جلف ۲ طوری پیش می‌رود که حتی به ماجرای طالبان و همکاری‌اش با برخی جریانات داخلی می‌رسد به گونه‌ ای که حس می‌شود انگار مشاوران امنیتی هم در نگارش پروژه کنار دست قاسم‌خانی بوده‌اند که فی‌نفسه ایرادی ندارد.
خوب، بد، جلف ۲ ایراداتی هم دارد، از جمله بازی‌های تصنعی ریحانه پارسا و علی اوجی که ذاتاً نه بازیگرند و نه انگار که علاقه‌ای برای بازیگر شدن دارند. اوجی آن قدر متزلزل و ضعیف ظاهر شده که قاسم‌خانی خودش از یک‌سوم به بعد او را خارج می‌کند ولی ریحانه پارسا تقریباً تا انتها در فیلم هست و نبض فیلم را می‌گیرد، کافی است بازی‌اش را مقایسه کنیم با بازی مارال فرجاد که هر چند نقشش کوتاه است ولی بازیگر است و راحت گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد.
دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
اشتراک
اعلام کردن به
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
خواندن همه نظرات