جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
فیلم جدایی نادر از سیمین

بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین میان بهترین بازیگران جهان

نشریه «ایندی‌وایر» با انتشار گزارشی، بازی پیمان معادی و لیلا حاتمی را در فیلم جدایی نادر از سیمین به عنوان برترین نقش‌آفرینی‌های یک دهه اخیر سینمای جهان دانسته است.

به گزارش واریته در این مقاله که به ۵۰ نقش‌آفرینی از سال ۲۰۱۰ تا کنون سینمای جهان پرداخته شده، گروه منتقدان نشریه سینمایی «ایندی‌وایر» با تمجید از لیلا حاتمی و پیمان معادی برای بازی در فیلم برنده اسکار «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی، آن‌ها را به ترتیب در رتبه‌های ۳۶ و ۳۷ فهرست خود قرار داده‌ است.

این نشریه در توصیف بازی لیلا حاتمی در «جدایی» نوشته: لیلا حاتمی در این نقش ناامیدی و درماندگی را به مخاطب القا می‌کند اما در این راه به افراط نمی‌رود. مقامت او بُعدی ماورایی به نقشش در فیلم می‌دهد که با فیلمنامه دقیق فرهادی هماهنگ است، از دیگر فیلمی که لیلا حاتمی و پیمان معادی توانستند در آن خوش بدرخشند نیز میتوان به فیلم بمب یک عاشقانه اشاره کرد که توانست نظر علاقمندان زیادی را به خود جلب کند.

ایندی وایر درباره بازی معادی نیز این گونه می نویسد: روی کاغذ شخصیت نادر در فیلم جدایی نادر از سیمین تک‌بعدی به نظر می‌رسد، مردی که قادر نیست دیدگاه همسرش درباره لزوم بزرگ‌کردن فرزندشان در خارج از کشور را درک کند اما معادی تمامی این فرضیات اولیه را در هم‌می‌شکند و نقش‌آفرینی او در فیلم فرهادی پیچیدگی بیشتری به مصیبت‌های مردی می‌افزاید که در تلاش است در یک خانواده بی‌تردید مردسالار، خانواده و زندگی خود را حفظ کند.

در این فهرست بازی «فیلیپ سیمور هافمن» در فیلم «استاد» ساخته «پل توماس اندرسون» در رتبه اول درخشان‌ترین نقش‌آفرینی‌های یک دهه اخیر سینمای جهان قرار گرفته است و رتبه دوم و سوم را نیز به ترتیب «کیت بلانشت» برای بازی در فیلم «کارول» و «دنیل دی‌ لوئیس» برای بازی در فیلم «لینکلن» به خود اختصاص داده‌اند.

فروشنده دیگر اثر اصغر فرهادی کارگردان توانمند سینمای کشورمان است که خوش فروشی فیلم فرهادی در خارج از مرزها و استقبال علاقمندان به فیلم های فرهادی توانست او را به دومین اسکار خود برساند.

ورود به سایت دیدگاه ها 0
اشتراک
اعلام کردن به
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
خواندن همه نظرات