جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
رستاخیز از وزارت ارشاد شکایت کرد

رستاخیز از وزارت ارشاد شکایت کرد

تهیه کننده فیلم رستاخیز اعلام کرد برای این که فیلم را نمایش دهیم حتی از وزارت ارشاد به دادگاه شکایت کردیم.

به گزارش واریته به گفته تقی علیقلی زاده تهیه کننده فیلم رستاخیز این فیلم برای اکران جهانی هیچ منعی ندارد اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پخش داخلی این اثر تاریخی جلوگیری میکند.

تقی علیقلی زاده تهیه کننده فیلم سینمایی رستاخیز به کارگردانی احمدرضا درویش درباره آخرین وضعیت این فیلم گفت: متاسفانه فیلم رستاخیز به دلیل تصمیمات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدمات بسیاری را متحمل شده است و هر چند فرآیند دریافت مجوزهای قانونی ساخت و نمایش آن طی شده اما هنوز شرایط نمایش آن در کشور فراهم نیست.

او در ادامه اظهار کرد: برای اینکه بتوانم فیلم رستاخیز را نمایش دهیم به دادگاه هم شکایت کردیم و در نهایت دیوان عدالت اداری به نفع فیلم حکم صادر کرد که براساس حکم ارائه شده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به این فیلم تخلف داشته اما هنوز امکان اکران آن در داخل کشور وجود ندارد.

تهیه‌کننده رستاخیز درباره شرایط اکران بین‌المللی فیلم هم توضیح داد: عرضه خارجی رستاخیز در اختیار من است و اگر تا امروز نمایش داده نشده به این دلیل است که خودمان نخواسته‌ایم و فیلم برای اکران جهانی هیچ منعی ندارد. به من می‌گویند این فیلم به دلیل عدم تامین نظر مراجع تقلید، توقیف شده و این یعنی رستاخیز اشکال فقهی دارد اما سوال من این است آیا برای اشکال فقهی و ضوابط شرعی باید جغرافیا حاکم باشد؟ یعنی نمایش این فیلم در داخل کشور مشکل دارد اما در خارج از کشور می‌توانیم این فیلم را نمایش دهیم؟

علیقلی‌ زاده تأکید کرد: امیدوارم شرایط مناسب برای نمایش این فیلم در کشور فراهم شود، این نمایش می‌تواند به روش‌های مختلفی باشد که بحث عرضه فیلم شبکه نمایش خانگی یکی از این راهکارها و گزینه‌ها به شمار می‌رود.

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
اشتراک
اعلام کردن به
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
خواندن همه نظرات