جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
برای انتخاب لباس چقدر وقت صرف میکنیم

برای انتخاب لباس چقدر وقت صرف میکنیم

انتخاب لباس مناسب برای محل کار، مهمانی‌های شام، روزهای تعطیل، باشگاه، بیرون رفتن با دوستان و دیگر مناسبت‌ها دلیلی است که خانم‌ها بیش‌تر زندگی مفیدشان را برای جست‌وجو میان لباس‌های کمدشان می‌گذرانند.

تحقیقات انجام‌ شده نشان می‌دهد که خانم‌ها، بیشترین وقت را برای انتخاب لباس مهمانی خود می‌گذارند و وسواس زیادی در این زمینه به خرج می‌دهند. محققین به این نتیجه رسیده‌اند که زنان به‌طور متوسط روزانه ۱۶ دقیقه را صرف انتخاب لباس برای محل کار می‌کنند و این در حالی است که این آمار، در صبح روزهای تعطیل به ۱۴ دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های لباس، با آمارگیری از ۲هزار و ۴۹۱ خانم به این نتیجه رسید که نوع لباس و احساسی که لباس به فرد می‌دهد رابطه‌ی مستقیم با اعتماد به‌ نفس او دارد. چیزی که شما می‌پوشید تأثیر مستقیم بر تصور شما از خودتان دارد پس احساس راحتی در لباسی که استفاده می‌کنید بسیار مهم است.

اکثر خانم‌ها دوست دارند که لباس‌شان متناسب با موقعیت و منحصر به‌ فرد باشد تا آن‌ها را خاص جلوه دهد و این کاملاً قابل‌درک است.

همین حس است که روزانه حدود ۱۴ تا ۱۷ دقیقه از وقت آن‌ها، یعنی چیزی بیش از ۴ روز در سال و ۶ ماه از زندگی مفید آن‌ها میان ۱۸ تا ۶۰ سالگی را می‌گیرد تا لباس مناسب را انتخاب کنند. البته جالب است بدانید که زمان انتخاب بهترین لباس برای بسیاری از آقایان تقریبا ۱۳ دقیقه در روز است که این مسئله هم قابل‌توجه است. البته باید بگوییم که مقدار زیادی از این زمان برای نگاه کردن به لباس‌ها و انتخاب بهترین صرف می‌شود. یکی از دلایل طولانی شدن زمان انتخاب لباس می‌تواند کمدهای نامرتب باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که حدود ۶۲ درصد از خانم‌ها از نامرتبی یا داشتن لباس‌های بیش‌ از اندازه در کمد لباس‌شان ناراضی هستند و همین موضوع انتخاب را برای آن‌ها مشکل می‌کند.

این وضعیت برای مردان هم به وجود می‌آید. از هر ۵ مرد، یک نفر دچار وضعیت کمد نامرتب می‌شود و یا قبلاً آن را تجربه کرده است.

متخصصان مد و فشن معتقدند که انتخاب کردن لباس مناسب برای موقعیتی که می‌خواهید در آن حاضر شوید نباید بیش از ۲ دقیقه طول بکشد و اگر این مدت برای شما کم است، بدانید که به یک تغیر اساسی در وضعیت کمد و لباس‌های اضافه‌تان احتیاج دارید. تمیز کردن و کنار گذاشتن لباس‌های اضافه، کاری است که هر چند وقت یک‌ بار باید انجام بدهید تا هم در انتخاب لباس راحت باشید و هم به ذهن‌تان نظم بدهید. اگر هر روز صبح یک کمد مرتب و هدفمند را بازکنید مطمئناً آرامش خاطر بیشتری پیدا خواهید کرد.

یکی از مهم‌ترین مسئله‌هایی که باید بیاموزید این است که برای لحظه لباس بپوشید. برای سایز الان بدنتان و برای شغلی که در حال حاضر مشغول به آن هستید. این به شما کمک می‌کند که لباس‌های اضافی را بهتر تشخیص دهید و دل کندن از آن‌ها برای‌تان راحت‌تر باشد و حتی به ذهن شما برای خرید لباس‌های مورد نیازتان نظم می‌دهد. خرید لباس‌هایی که اکنون موردنیاز شماست و به درد موقعیت شما می‌خورد باعث می‌شود که انتخاب لباس بسیار ساده‌ شده و ذهن شما را مشغول نکند.

آمارگیری از ۲ هزار نفر نشان می‌دهد که در یک کمد متعلق به یک خانم، به طور متوسط، حدود ۱۵۲ لباس وجود دارد که فقط ۴۴ درصد آن‌ها به‌ طور معمول مورد استفاده قرار می‌گیرند. این به آن معنی است که ۵۷ مورد از لباس‌ها بدون استفاده هستند که ۱۶ مورد، فقط یک‌بار پوشیده شده‌اند و ۱۱ مورد، هنوز کاغذ خریدشان را به همراه دارند. با توجه به آمار گرفته‌ شده و با وجود این آمار از لباس‌های اضافی، از هر ۲۰ فردی که در سنین بزرگسالی است، یک نفر درباره‌ی نداشتن لباس مناسب ناراحت است و یا هفته‌ای یک‌ بار به این قضیه اعتراض می‌کند.

۱۵ درصد از افراد اعتراف کرده‌اند که انتخاب لباس بسیار برایشان مشکل است و نیافتن لباس مناسب می‌تواند روز آن‌ها را خراب کند. این کار حتی باعث می‌شود که بعضی از افراد دیر به محل کارشان برسند. نداشتن لباس مناسب می‌تواند بسیاری از افراد را از رفتن به یک جمع دوستانه باز دارد.

یکی از راه‌های رهایی از این وضعیت، اهدا کردن لباس‌های اضافه به افراد نیازمند است. با این تعداد لباس می‌توان بسیاری از خانواده‌های نیازمند را تأمین کرد. در بسیاری از کشورهای دنیا اهدای لباس‌های اضافه در حال تبدیل به یک فرهنگ است و حتی بسیاری از افراد مشهور برای این کار تبلیغات می‌کنند. حتی با درآمد حاصل از فروش این لباس‌ها می‌توان کمک زیادی به بهتر شدن وضعیت افراد نیازمند در سراسر دنیا بکنیم.

بیشتر بخوانید
چاق دیده شدن در شلوار سفید
دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
258,934
قسمت دوم دانلود سریال هیولا
دانلود سریال هیولا با کیفیت عالی و لینک مستقیم
157,811
خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
3,809
فیلم رقص روی شیشه مهتاب کرامتی
دانلود سریال رقص روی شیشه با لینک مستقیم و کیفیت عالی
28,974
مغزهای کوچک زنگ‌ زده
دانلود فیلم مغزهای کوچک زنگ زده با لینک مستقیم
683,844