جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال هیولا سریال سالهای دور از خانه
تبلیغات
نویسنده مرد عنکبوتی درگذشت

نویسنده مرد عنکبوتی درگذشت

آلوین سارجنت نویسنده فیلم‌ های پر طرفداری مثل ماه کاغذی و مردم معمولی و همچنین مجموعه فیلم‌ های مرد عنکبوتی سال ۲۰۰۰ در سن ۹۲ سالگی درگذشت.

این نویسنده بزرگ جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را دو بار با فیلم‌ های جولیا در سال ۱۹۷۸ و مردم معمولی در سال ۱۹۷۴ به خانه برد. در سال ۱۹۷۴ نیز در همین بخش نامزدی اسکار را تجربه کرد. وی همچنین برای هر سه فیلم‌ موفق به دریافت جایزه از انجمن نویسندگان آمریکا شده بود. او در طول فعالیت هنری خود با کارگردان‌های بزرگی به همکاری پرداخت که از جمله آن‌ها می‌توان به آلن جی پاکولا، جان فرانکن هایمر، پل نیومن و رابرت رد فورد اشاره کرد.

آلوین سارجنت اولین فعالیت‌ هنری خود را با نویسندگی برای تلویزیون آغاز کرد و با فیلم سینمایی گامبیت در سال ۱۹۶۶ پا به عرصه سینما گذاشت. او همچنین در نسخه ۱۹۷۶ فیلم سینمایی ستاره‌ای متولد شده است نیز حضور داشت.

لورا زیسکین تهیه کننده چهار فیلم از مرد عنکبوتی سارجنت را برای بازنویسی فیلمنامه این فیلم به خدمت گرفت اما در این پروژه نیز نام او ذکر نشد. با فروش ۸۰۰ میلیون دلاری اولین قسمت مرد عنکبوتی او برای نویسندگی دو قسمت دیگر از این مجموعه سینمایی و همچنین مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۱ انتخاب شد.

بیشتر بخوانید
دو فیلم ایرانی در میان برترین اکران های آمریکا ۲۰۱۹

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
برچسب ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به