جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
چه افرادی در معرض ناشنوا شدن هستند؟

چه افرادی در معرض ناشنوا شدن هستند؟

خظر بزرگ ناشنوا شدن برای برخی افراد بسیار نزدیک است و طبق نتایج مطالعه جدید محققان ژاپنی سیگار کشیدن با افزایش خطر کاهش شنوایی ارتباط دارد.
به گزارش واریته محققان مرکز ملی سلامت و پزشکی ژاپن در این مطالعه داده های مرتبط با معاینات سالانه ۵۰ هزار نفر را انالیز کردند، این معاینه ها از جمله شامل شنوایی سنجی و یک پرسش نامه تکمیل شده در مورد شیوه زندگی مرتبط با سلامت هر فرد می شد.
آنها تاثیر فاکتور های مختلفی چون سیگار کشیدن افراد سیگاری فعلی، سابق، و کسانی که هرگز سیگاری نبودند تعداد سیگار هایی که در روز کشیده می شد و طول توقف سیگار کشیدن را بر میزان کاهش شنوایی و در نهایت ناشنوا شدن افراد بررسی کردند.
محققان حتی پس از در نظر گرفتن عواملی مانند سر و صدای شغلی و سایر عوامل موثر بر کاهش شنوایی متوجه شدند که خطر کاهش شنوایی در میان افراد سیگاری در مقایسه با افرادی که هرگز سیگاری نبودند، ۱.۲ تا ۱.۶ برابر بیشتر بود.
در این بررسی، گر چه ارتباط میان سیگار کشیدن و کاهش شنوایی در فرکانس بالا قویتر از کاهش شنوایی در فرکانس کم بود، اما خطر کاهش شنوایی هم در فرکانس بالا و هم در فرکانس پایین با مصرف سیگار و سایر دخانیات افزایش می یافت. با این وجود این افزایش خطر در طول پنج سال پس از ترک سیگار کاهش می یافت.
محققان خاطر نشان کردند که مطالعه آن ها مدرک محکمی ارائه می دهد که سیگار کشیدن یک عامل خطر ساز مستقل برای کاهش شنوایی است.
طبق سایر گزارش های محققان تمام نقاط دنیا این نتایج مدرک محکمی برای حمایت از این موضوع ارائه می دهد که سیگار کشیدن یک عامل سببی برای کاهش شنوایی است و بر لزوم کنترل مصرف تنباکو برای پیشگیری و یا کند کردن روند کاهش شنوایی تاکید می کند.

بیشتر بخوانید
چطور قبل از شروع ماه رمضان معده خود را پاکسازی کنیم؟

پس نتیجه میگیریم بنا بر تمام تحقیقات انجام شده سیگار کشیدن با افزایش خطر کاهش شنوایی ارتباط دارد.

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
259,866
قسمت دوم دانلود سریال هیولا
دانلود سریال هیولا با کیفیت عالی و لینک مستقیم
163,140
خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
3,899
فیلم رقص روی شیشه مهتاب کرامتی
دانلود سریال رقص روی شیشه با لینک مستقیم و کیفیت عالی
29,484
مغزهای کوچک زنگ‌ زده
دانلود فیلم مغزهای کوچک زنگ زده با لینک مستقیم
687,439