جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال هیولا نیلگام
تبلیغات
پوتین از شبکه جهانی اینترنت جدا شد

پوتین از شبکه جهانی اینترنت جدا شد

پوتین لایحه حاکمیت اینترنت را تصویب کرد و تهیه کنندگان خدمات اینترنتی را از اتصال به سرور های خارجی اینترنت محروم کرد.

به گزارش واریته ریاست جمهوری روسیه لایحه حاکمیت اینترنت را امضا کرد که طبق این قانون تهیه کنندگان خدمات اینترنت در این کشور اجازه ندارند به سرور های خارجی متصل باشند. علاوه بر آن باید یک سیستم DNS ملی توسعه یابد تا در صورت قطعی اینترنت جهانی روسیه بتواند از خدمات آنلاین استفاده کند.

با تصویب این قانون یک مرکز نظارت و مدیریت اینترنت تحت نظارت سازمان نظارت بر مخابرات و رسانه‌های روسیه نیز ایجاد خواهد شد. این سازمان مسئولیت فراهم کردن سرویس‌ های ارتباطی هنگام شرایط اضطراری را در روسیه بر عهده دارد. این سازمان می‌ تواند در چنین شرایطی ترافیک اینترنت خارجی را قطع و یک شبکه مختص روسیه ایجاد کند. از طرف دیگر از رمز گذاری برای محافظت از سازمان‌ ها و شرکت‌ های دولتی در اینترنت استفاده می‌شود.

این ها همگی در حالیست که وضعیت آزادی اینترنت روسیه همین حالا هم تعریف چندانی ندارد و دسترسی به بسیاری از سایت ها و استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی با محدودیت های زیادی رو به رو بوده و حتی سال گذشته دادگستری روسیه امکان ممنوعیت استفاده از پیام رسان رمزنگاری شده تلگرام را هم مطرح نمود.

ولادمیر پوتین در اواسط ٢٠١۴ میلادی آزمایشی برای سنجش واکنش مردم نسبت به احتمال قطع اینترنت جهانی را انجام داد که نتیجه این آزمایش مخفیانه نشان داد ایزوله کردن اینترنت روسیه امکانپذیر است.

مقامات روسیه به رهبری پوتین بعنوان مرحله اول در ماه دسامبر و در واکنش به استراتژی سایبری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، این لایحه را اعلام کردند و حالا این قانون از یکم ماه نوامبر اجرایی می‌ شود.

گفتنی است نهاد غیر دولتی خانه آزادی ایالات متحده سال گذشته در گزارش آزادی اینترنتی خود روسیه را به دلیل محدودیت در دسترسی به محتوا و جلوگیری از حضور افراد به صورت ناشناس در اینترنت یک کشور غیر آزاد معرفی کرد.

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
281,398
قسمت دوم دانلود سریال هیولا
دانلود سریال هیولا با کیفیت عالی و لینک مستقیم
249,488
دانلود فیلم شبی که ماه کامل شد
دانلود فیلم شبی که ماه کامل شد ، روی مرز عشق و نفرت
136
دانلود فیلم خانم یایا
دانلود فیلم خانم یایا با لینک مستقیم و کیفیت عالی
14,319
خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
6,728