جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال هیولا سریال سالهای دور از خانه
تبلیغات
بزرگترین موزه های جهان کدامند؟

بزرگترین موزه های جهان کدامند؟

موزه های هر کشوری یکی از مهمترین مکان هایی هستند که گردشگران معمولا بعنوان اولین مقصد خود در هر کشور آن را انتخاب میکنند زیرا هویت و فرهنگ و تمدن هر کشور در موزه ها نمایش داده میشوند

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا بزرگترین موزه های جهان را به شما معرفی کنیم

۱-موزه لوور شهر پاریس

این موزه ی تاریخی که در قرن ۱۲ میلادی ساخته شده در اوایل خود به عنوان یک قلعه شناخته می شد که بعدها به بزرگترین و پر رفت و آمدترین موزه ی جهان تبدیل شد . این موزه امروزه از جاذبه های اصلی گردشگری شهر پاریس به حساب می آید . در این موزه بیش از ۴۰۰.۰۰۰ اشیای مختلف هنری و ۳۵.۰۰۰ آثار هنری جذاب وجود دارد ، از قدم زدن در این موزه ی زیبا و بزرگ به انسان یادآوری می کند که چقدر از آن زمان ها تا کنون جهان در پیشرفت بوده است.

بزرگترین موزه های جهان کدامند؟

۲-موزه ملی چین شهر پکن

این موزه ی زیبا و جدید الاحداث که مخصوص هنرهای تاریخی کشور چین می باشد . ۱۲ سال پیش در پکن ساخته شد اما به دلیل وجود بیشتر از ۱ میلیون آثار هنری در این موزه میتوان گفت که یکی از زیباترین موزه ی تاریخ جهان می باشد . این موزه بیش از ۳۰ سالن همایش بزرگ دارد . موزه ی ملی چین در سال گذشته بیش از ۸ میلیون گردشگر را به خود دید که توانست پر رفت و آمدترین موزه ی سال را به خود اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید
کجا میتوان بزرگترین حیوان گوشتخوار دنیا را دید؟

بزرگترین موزه های جهان کدامند؟

۳-موزه ی ملی تاریخ کشور آمریکا شهر واشنگتون

این موزه به دلیل داشتن بیش از ۱۲۶ میلیون آثار هنری ، گیاه شناسی ، شهاب سنگ ، سنگ های فرا زمینی ، فسیل های چند میلیون ساله ، نقاشی های معروف ، صنایع دستی باستانی دارد . موزه ملی کشور آمریکا همه روزه بر روی بازدید کنندگان از کل جهان باز می باشد و هیچ هزینه ورودی هم ندارد.

بزرگترین های جهان کدامند؟

۴-موزه انگلستان شهر لندن

این موزه در سال ۱۷۵۴ در شهر لندن ساخته شده است که تنها به فرهنگ و تاریخ زندگانی انسان اختصاص دارد . این موزه با داشتن بیش از ۸ میلیون مجموعه ، بزرگترین و پربازدید کننده ترین موزه دنیا شناخته می شود.

موزه لندن

۵-موزه هوا و فضای شهر واشنگتون

موزه هوا و فضای کشور آمریکا در شهر واشنگتون موزه ای قدیمی که دارای بخش عظیمی از هواپیماها و هلکوپتر های تاریخی می باشد. موزه هوا و فضای واشنگتون در سال ۱۹۷۰ در واشنگتون ساخته شد و در سال گذشته با بازدید تقریبا ۷ میلیون گردشگر در رتبه ی پنجم پر بازدید کننده موزه های جهان لقب گرفت.

موزه هوا فضا

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به