جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
انیمیشن ایرانی جایزه بهترین های ایتالیا را گرفت

انیمیشن ایرانی جایزه بهترین های ایتالیا را گرفت

​فیلم انیمیشن روباه از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی صادق جوادی موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره انیمیشن و تلویزیونی ایتالیا شد.

به گزارش واریته بیست و سومین دوره جشنواره فیلم‌های کوتاه انیمیشن و تلویزیونی ایتالیا از ١١ تا ١٣ آپریل ٢٠١٩ در شهر تورین ایتالیا برگزار شد و اثر روباه ساخته صادق جوادی موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه این جشنواره ملقب به جایزه پلچینا شد.
هیات داوران جشنواره در بیانیه ای درباره این انیمیشن گفته اند: این فیلم نمایش زیبا و استعاره‌ای قابل لمس از شجاعت، با به تصویر کشیدن مبارزه‌ی روباه برای عشق و بقا است.

در این رویداد، ۵٠٠ فیلم انیمیشن از ۵٠ کشور جهان شرکت داشتند.

در خلاصه داستان انیمیشن روباه آمده است: روباه جوان و چالاکی هنگام تجربه‌ی اولین عشق به دست شکارچی اسیر می‌شود. شکارچی زنگوله‌ای بر گردنش آویخته و رهایش می‌کند. روباه زنگوله بر گردن توانایی زندگی در جنگل، شکار و… را از دست می‌دهد و تنها راه نجاتش، اهلی شدن و بازگشت نزد شکارچی است…

شایان ذکر است: روباه تاکنون در جشنواره‌های الچه اسپانیا، کارتون‌کلاب ایتالیا، رجینا کانادا، انیما انیما صربستان، سینه‌انیما پرتغال، انیمست رومانی، فلوکسوس هلند، آتن یونان، فنیسیان فرانسه، لیسبون پرتغال و کوهستان سبز آمریکا به نمایش درآمده و موفق به دریافت جایزه بهترین انیمیشن کوتاه جشنواره وارنا بلغارستان شده است. این فیلم در یازدهمین دوره‌ی جشنواره پویانمایی تهران نیز برنده دو جایزه بهترین فیلم (جایزه اول بخش مسابقه ملی) و بهترین آهنگسازی شد.

از سوابق درخشان صادق جوادی کسب عنوان سوم بخش انیمیشن برای مثل چشمهای بابا  از اولین جشنواره ملی هنرهای تجسمی مقاومت تهران سال ۱٣٨۵ و کسب عنوان بهترین برای کودکان در هشتمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران سال ۱٣٩۱ برای کچل کفترباز میباشد و نمونه آثار وی در زاین زمینه نیز میتوان به این آثار اشاره کرد : دستهای مهربان 1384 ، مثل چشمهای بابا 1384 ، سرکه و مورچه 1387 ، کچل کفتر باز 1390 ، یک تپه یک گودال 1391 ، خنده بچه ها 1393 ، رویاها در یک روز 1394

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
اشتراک
اعلام کردن به
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
خواندن همه نظرات