جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال هیولا نیلگام
تبلیغات
علت حذف اپلیکیشن های چینی از گوگل‌ پلی استور چیست؟

علت حذف اپلیکیشن های چینی از گوگل‌ پلی استور چیست؟

در مجموع حدود ۴۶ نرم افزار یا اپلیکیشن از فروشگاه گوگل پلی استور حذف شده است که تمامی این برنامه‌ها متعلق به توسعه‌دهنده چینی DO Global بود.

به گزارش واریته تا به امروز بصورت کلی ۴۶ اپلیکیشن از فروشگاه گوگل پلی استور حذف شده است که تمامی این برنامه‌ها متعلق به توسعه‌دهنده چینی DO Global بود. این نرم‌ افزارها توسط افراد متفاوتی منتشر شده‌اند ولی همه آن‌ها متعلق به یک کمپانی هستند و کاربران میلیون‌ها بار اقدام به دانلود اپلیکیشن‌های ذکرشده نموده‌اند.

ین چنین به نظر میرسد که دلیل اصلی حذف اپلیکیشن‌ ها از پلی استور جعلی بودن استراتژی های تبلیغاتی این کمپانی چینی است در بسیاری از نرم‌ افزارهای خود استفاده می‌کند. در واقع این استراتژی به‌گونه‌ای طراحی شده است که بر روی آگهی‌های تبلیغاتی داخل اپلیکیشن به‌صورت فیک و خودکار کلیک می‌شود، درحالی‌که کاربر واقعی کلیک نکرده است. تبلیغات رایج‌ترین منبع درآمد برای بسیاری از اپلیکیشن‌ها است؛ درنتیجه برای کسب درآمد بیشتر، بعضی از کمپانی‌ها اقدام به استفاده از چنین تاکتیک‌هایی می‌کنند که متأسفانه نتایج ناگواری در پی دارد.

گزارش‌ های غیر رسمی نشان دهنده این نکته بود که فقط ۶ برنامه از این استراتژی استفاده می‌کنند ولی طبق بررسی‌های انجام‌شده توسط خود شرکت گوگل بسیاری از اپلیکیشن های این کمپانی در لیست حذفی‌ها قرار گرفته‌اند. علاوه بر استفاده از شیوه‌های تبلیغاتی جعلی که باعث حذف این برنامه‌ها از گوگل پلی شد، موارد دیگری نیز دخیل هستند. مثل اینکه برای منتشر کنندگان این اپلیکیشن‌ ها نام‌ های عمومی ثبت‌ شده و همچنین در شبکه اجتماعی تامبلر هیچ اشاره‌ ای به صاحب اصلی این اپلیکیشن‌ها نشده است. احتمال میرود تعداد اپلیکیشن‌های حذف شده از کمپانی DO Global، به بیش از ۴۶ عدد نیز برسد. علاوه بر این، فعالیت توسعه‌دهنده ذکرشده نیز به‌کلی ممنوع خواهد شد. پیش از حذف نرم‌افزارها از گوگل پلی، تقریباً ۱۰۰ اپلیکیشن که ۶۰۰ میلیون بار کاربران آن را دانلود کرده بودند از کمپانی DO Global در پلی استور منتشر شده بود.

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
281,394
قسمت دوم دانلود سریال هیولا
دانلود سریال هیولا با کیفیت عالی و لینک مستقیم
249,472
دانلود فیلم شبی که ماه کامل شد
دانلود فیلم شبی که ماه کامل شد ، روی مرز عشق و نفرت
136
دانلود فیلم خانم یایا
دانلود فیلم خانم یایا با لینک مستقیم و کیفیت عالی
14,319
خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
6,728