جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
ماجرای تنش میان جشنواره فیلم کن و سینمای هالیوود چیست؟

ماجرای تنش میان جشنواره فیلم کن و سینمای هالیوود چیست؟

سینمای هالیوود از بزرگترین قدرت های هنری جهان به شمار میرود که هر ساله در جشنواره فیلم کن خودنمایی بسیاری داشته است اما این بار شمار حاضران آمریکایی از سال های قبل خیلی کم‌ تر بود.

به گزارش واریته در حالی که اسامی حاضران این دوره جشنواره فیلم کن اعلام شد شماری از چهره‌های همیشگی کن از جمله پدرو آلمادوار با فیلم رنج و شکوه ، بونگ جون هو با پارازیت ، ترنس مالیک با یک زندگی پنهان و زاویه دولان با ماتیاس و ماکسیم در این دوره حضور دارند، شمار حاضران آمریکایی از همیشه کم‌ تر بود.

فیلم‌های بخش رقابتی این دوره از جشنواره عبارت اند از : فیلم درد و افتخار به کارگردانی پدرو آلمادوار ، خائن به کارگرانی مارکو بلوچیو ، فیلم دریاچه غاز وحشی به کارگردانی دیائو یینان ، انگل به کارگردانی بونگ جون هو ، احمد جوان به کارگردانی ژان پیر داردن و لوک داردن ، اوه مرسی به کارگردانی آرنو دپلشن ، آتلانتیک به کارگردانی ماتی دیوپ ، ماتیاس و ماکسیم به کارگردانی زاویه دولان ، جو کوچک به کارگردانی جسیکا هاسنر ، متأسفم شما را از دست دادیم به کارگردانی کن لوچ ، بینوایان به کارگردانی لاج لی ، یک زندگی پنهان به کارگردانی ترنس مالیک ، باکورو به کارگردانی کلبر مندوسا فیلهو و جولیانو دورنلی ، ویستلرز به کارگردانی کورنلیو پورومبیو ، فرانکی به کارگردانی آیرا ساش ، تصویر یک زن روی آتش به کارگردانی سلین شیاما ، این باید بهشت باشد به کارگردانی الیا سلیمان ، ساحره به کارگردانی جاستین تریه

بیشتر بخوانید
دانلود فیلم رحمان 1400 با لینک مستقیم

تیری فرمو مدیر هنری جشنواره فیلم کن پس از اینکه اسامی شرکت‌کنندگان بخش‌های مختلف هفتاد و دومین دوره جشنواره فیلم کن را اعلام کرد، در مصاحبه‌ای با خبرنگار آمریکایی حاضر در این نشست از جهانی بودن فستیوال کن دفاع کرد.

فرمو در گفتگو با خبرنگار هالیوود ریپورتر درباره اینکه شماری از نام‌های بزرگ سینمای آمریکا در جشنواره نیستند و ممکن است مطبوعات به این دلیل چندان به جشنواره توجه نکنند، گفت: مطمئنم که جشنواره امسال با توجه کمتر مطبوعات آمریکایی رو به رو می‌شود، اما نظر بقیه دنیا این طوری نیست. فکر می‌کنم مردم آمریکا فقط به دنیا از زاویه دید خودشان نگاه می‌کنند، اما کن و قوانین نوشته شده بنیاد کن درباره هنرمندان جهان است و همه دنیا را دربرمی‌گیرد، نه فقط سینمای فرانسه و آمریکا را.

وی در ادامه گفت: افسانه کن با سینمای آمریکا و فرانسه ساخته شد؛ ولی فلینی، تارکوفسکی، برگمان هم بودند و ساده‌است که به عقب نگاه کنی و این نام‌ها را ببینی. ما این اسم‌ها را هم داریم: برگمان، تارکوفسکی، فلینی و کوروساوا و سینمای جهان را. بنابراین کار مهم این است که به آنها توجه کنی و حتماً، حتماً، حتماً تلاش برای داشتن کوئنتین تارانتینو (برای فیلم روزی روزگاری هالیوود) نه به خاطر آمریکایی بودن اوست، بلکه برای این است که او یکی از بزرگ‌ترین فیلمسازان دنیاست؛ چون او بخشی از خانواده کن است، بخشی از تاریخ کن است. او همان قدر مهم است که اورسون ولز بود، یا همان قدر مهم که اسکورسیزی هست.

فرمو ضمن اینکه از دوستی‌ خود با نت‌ فلیکس صحبت کرد گفت : بسیار مشتاق این بودم که بتوانم میزبان رابرت دنیرو در کن باشم اما فیلم ایرلندی هنوز کامل نشده و تحت هیچ شرایطی به جشنواره نمی‌رسد.

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
259,865
قسمت دوم دانلود سریال هیولا
دانلود سریال هیولا با کیفیت عالی و لینک مستقیم
163,130
خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
3,899
فیلم رقص روی شیشه مهتاب کرامتی
دانلود سریال رقص روی شیشه با لینک مستقیم و کیفیت عالی
29,484
مغزهای کوچک زنگ‌ زده
دانلود فیلم مغزهای کوچک زنگ زده با لینک مستقیم
687,431