جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال هیولا سریال سالهای دور از خانه
تبلیغات
خصومت شخصی تیم کوک و استیو مالنکوف دو شرکت اپل و کوالکام را به دادگاه کشاند

خصومت شخصی تیم کوک و استیو مالنکوف پای دو شرکت اپل و کوالکام را به دادگاه کشاند

خصومت شخصی تیم کوک و استیو مالنکوف، هیچ راهی برای حل‌ و‌ فصل مشکلات باقی نگذاشته است و این دادگاه سرنوشت میلیار ها دلار را مشخص خواهد کرد

به گزارش واریته خصومت شخصی تیم کوک مالنکوف باعث شد جدیدترین دادگاه دو شکرت اپل و کوالکام در روز سه شنبه پیش رو در شهر سن دیگو برگزار کردد. در این میان یکی از کارمندان اپل گفت: این موضوع حالا شخصی شده و من کسی را نمی‌شناسم که اختلافات به‌وجود آمده را رفع کند.

استیو مالنکوف سال گذشته اعلام کرده بود که اپل و کوالکام در آستانه حل‌ و‌ فصل مسائل و مشکلات در بین خود هستند. تیم کوک نمی‌تواند این موضوع را تحمل کند که پنج درصد از سهم فروش هر آیفون‌ به کوالکام می‌رسد. این موضوع مورد‌ اختلاف در بین کوالکام و اپل بود که دو غول فناوری را به پای میز دادگاه کشاند. اپل نیز می‌گوید که کوالکام مبلغ بسیار زیادی را بابت چیپ‌های موجود در آیفون‌ها طلب کرد و کوالکام نیز گفت که اپل بدهی زیادی به ما دارد و این شرکت باید حق اختراع این چیپ‌ها را به ما که سازنده آن هستیم، پرداخت کند.

تاریخچه دیرینه این اختلاف به آن جایی برمیگردد که کوالکام طی سال‌ها ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ تنها عرضه‌کننده تراشه مودم برای آیفون‌های اپل بود. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ اپل و کوالکام، شریک شدند. اپل در ژانویه ۲۰۱۷ اولین شکایت خود را از کوالکام مطرح کرد و از سال ۲۰۱۸ شرکت اینتل وظیفه تامین چیپست‌ مودم‌ آیفون‌ها را برعهده گرفت. این موضوع نیز تاثیر زیادی بر عرضه نشدن آیفون ۵G گذاشته است. البته گزارشات جدید نشان می‌دهند که اپل درحال طراحی تراشه ۵G خود است تا بتواند درسال ۲۰۲۱ از آن استفاده کند.

بیشتر بخوانید
بررسی جزئیات محصول جدید نوکیا 8.1

دادگاه مهم و سرنوشت سازی که سه شنبه آینده برگزار خواهد شد، علاوه‌ بر اپل و کوالکام، شرکت‌های وابسته به اپل مانند فاکسکان و ویسترون نیز در این دادگاه حضور خواهند داشت. به دلیل این‌که این شرکت‌های تحت سلطه اپل هستند و اپل از آن‌ها خواسته تا هیچ مبلغی به کوالکام پرداخت نکنند.

اگر کوالکام در این دادگاه پیروز نشود، باید مبلغ دریافتی که از سایر شرکت‌های تولید‌کننده تلفن‌همراه بابت حق ثبت اختراع دریافت می‌کند را کاهش دهد پس نتیجه این دادگاه برای استیو مالنکوف بسیار مهم و تا حد زیادی برای شرکت هیاتی میباشد

 

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به