جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
بزرگترین هواپیمای دوقلوی جهان

بزرگترین هواپیمای دوقلوی جهان برای اولین بار پرواز کرد

روز گذشته پرواز بزرگترین هواپیمای دوقلوی جهان برای اولین با انجام شد. اولین پرواز این هواپیما ۲ و نیم ساعت به طول انجامیده که طی آن توانست در ارتفاع ۱۷ هزار فوتی صحرای مجاوه پرواز کند و حداکثر سرعت هواپیما تا میزان ۱۸۹ مایل در ساعت (۳۰۴ کیلومتر بر ساعت) افزایش یافت.

به گزارش واریته بزرگترین هواپیمای دوقلوی جهان توانست با سرعت ۷۴ کیلومتر بر ساعت روی باند فرودگاه حرکت کند. روز ۹ ژانویه و در طول دومین آزمایش این هواپیما موفق به حرکت با سرعت ۱۲۶ مایل بر ساعت (۲۰۲ کیلومتر بر ساعت) روی باند فرودگاه پایگاه هوایی و فضایی موهاوی گردید. در طول این آزمایش سرعت این هواپیما توانست تا میزان ۱۱۰ گره دریایی افزایش یابد.

اولین پرواز بزرگترین هواپیمای دوقلوی جهان ۲ و نیم ساعت طول کشید که طی آن توانست در ارتفاع ۱۷ هزار فوتی پرواز کند و حداکثر سرعت هواپیما تا میزان ۱۸۹ مایل در ساعت (۳۰۴ کیلومتر بر ساعت) افزایش یافت. پرواز این هواپیما برای اولین بار در ساعت ۷ صبح به وقت منطقه زمانی اقیانوس آرام در روز ۱۳ آوریل انجام شد. این هواپیمای ۶ موتوره که با شکلی خاص طراحی شده است دارای ۲ مخزن سوخت بوده که برای پرتاب موشک به مدار زمین ساخته شده است. وزن این هواپیما نیز به میزان ۵۰۰ هزار پوند بوده و هواپیمای استراتولانچ طوری طراحی شده است تا بتواند تا میزان ۳ موشک متصل به مرکز بال‌ های عظیم خود را به فضا پرتاب کند. طول بال ‌های بزرگترین هواپیمای جهان ۱۱۷ متر بوده که می تواند موشک‌ های فضاپیما را از ارتفاع ۳۵ هزار فوتی به فضا پرتاب کرده و موتورهای خود را روشن نماید.

این هواپیما که وزنی معادل ۲۲۷ تن را دارا می باشد قادر است وزنی بیش از دو برابر وزن خود را از طریق موشک های فضاپیما حمل کند. شرکت سازنده این هواپیما اعلام کرده است که در حال ساخت پرتابگرهای اختصاصی خود بوده که امکان حمل توسط هواپیما برای آن ها وجود داشته باشد. استراتولانچ در اواخر ماه اوت گذشته اعلام کرد که وسیله‌ پرتاب متوسط با توانایی قرار دادن ۳۴۰۰ کیلوگرم محموله در مدار نزدیک زمین که قرار است برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ پرتاب شود. این شرکت در اندیشه‌ ساخت مدل‌ های مفهومی از یک هواپیمای فضایی سرنشین‌ دار و همچنین مدلی سنگین ‌تر از وسیله‌ پرتابش است تا بتواند محموله ‌ای با وزن ۶ هزار کیلوگرم را در مدار زمین قرار دهد. این وسایل پرتاب مجهز به موتوری به ‌نام PGA خواهند بود که خود شرکت استراتولانچ در حال توسعه‌ آن می باشد. این موتور که از پیشرانه‌ های اکسیژن مایع و هیدروژن مایع استفاده می‌ کند، ۲۰۰ هزار پوند نیروی رانش تولید خواهد کرد.

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
1,122
دانلود سریال ممنوعه
دانلود سریال ممنوعه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
525,121
فیلم رقص روی شیشه مهتاب کرامتی
دانلود سریال رقص روی شیشه با لینک مستقیم و کیفیت عالی
21,383
دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
223,506
دانلود فیلم خانم یایا
دانلود فیلم خانم یایا با لینک مستقیم و کیفیت عالی
7,307