جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال هیولا سریال سالهای دور از خانه
تبلیغات
وضعیت فروش کامپیوتر های شخصی در سال 2019

وضعیت فروش کامپیوترهای شخصی در سال ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود؟

در همین سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ آمار فروش کامپیوترهای شخصی نسبت به سال گذشته توسط موسسه گارتنر بررسی و گزارشی از آن ارائه شده که طبق این گزارش در مجموع ۵۸.۵ میلیون دستگاه بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴.۶ درصد کاهش یافته است.

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا وضعیت فروش کامپیوترهای شخصی در سال ۲۰۱۹ را دقیق تر بررسی کنیم

موسسه گارتنر اعلام کرد که تقاضاها همچنان برای خرید کامپیوترهای شخصی ادامه دارد. با وجود کاهش فروش دستگاه‌های PC، سه شرکت بزرگ در این حوزه توانستند سهم خود از بازار را افزایش دهند و گارتنر حرکت این شرکت‌ها را یک حرکت پویا در صنعت کامپیوتر می‌داند.

شرکت بزرگ لنوو یکبار دیگر به عنوان بزرگترین کمپانی فروش PC در جهان مطرح شد. این شرکت با داشتن سهم ۲۲.۵ درصدی از کل سهم بازار و با رشد ۹.۶ درصدی نسبت به سال قبل، توانست آمار بسیار خوبی را در فروش محصولات خود ثبت کند.پس از لنوو، کمپانی HP با سهم ۲۱.۹ درصد و رشد ۰.۸ درصدی نسبت به سال گذشته توانست رتبه دوم لیست پرفروش‌ترین کامپیوترهای شخصی را به دست آورد.کمپانی مشهور Dell نیز با ثبت سهم ۶.۶ درصدی از کل فروش بازار جهانی و رشد ۱.۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ در رده سوم این لیست قرار گرفته است.

در این لیست کمپانی آمریکایی اپل با وجود کاهش ۲.۵ درصدی فروش خود در بازار جهانی، همچنان در رتبه چهارم شرکت‌های عرضه‌کننده کامپیوترهای شخصی قرار بگیرد. شرکت‌های تایوانی ایسوس و ایسر نیز در رتبه‌های بعدی این لیست قرار دارند.

بیشتر بخوانید
این روزها جدی ترین رقیب اپل کدام شرکت است؟

هم‌چنین گارتنر اعلام کرد که دستگاه‌های کروم‌بوک گوگل علیرغم کمبود پردازنده‌های سطح پایین توانست با رشد دو‌رقمی در آمار فروش خود نسبت به سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۸، میزان فروش نسبتا خوبی را در بازار داشته است.

بطور کلی می‌توان گفت که آمار فروش کامپیوترهای شخصی در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته، ۳.۵ درصد کاهش یافته است.

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به