جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
ورود ایرانی ها به نشنال جئوگرافیک

چرا ورود ایرانی ها به نشنال جئوگرافیک ممنوع شد؟

چند روز پیش موسسه نشنال جئوگرافیک فراخوانی را منتشر کرد که به مناسبت ۱۰۰ میلیونی شدن دنبال‌کنندگان صفحه اینستاگرام خود مسابقه‌ای بین‌المللی عکاسی ترتیب داده است؛ اما نکته دردآور قضیه ممنوعیت حضور عکاسان برخی کشورها از جمله کشورمان برای شرکت در این مسابقه است!

به گزارش واریته، این تصمیم غیرحرفه‌ای موسسه آمریکایی نشنال جئوگرافیک که با واکنش متعدد عکاسان ایرانی همراه بوده و بسیاری از آنان در صفحه‌های شخصی خود در شبکه‌ های اجتماعی به انتقاد از این عملکرد پرداختند، طبق شرایط عنوان شده در سایت رسمی نشنال جئوگرافیک شرکت در این مسابقه برای عکاسان کشورهای ایران، کوبا، کره شمالی، سودان و سوریه ممنوع است.

نمایندگی مجله نشنال جئوگرافیک فارسی در بیانیه ای این خبر را رد کرد و گفت: «پیش از هر چیز نیاز است که بدانیم انجمن نشنال جئوگرافیک عکاسان ایرانی را تحریم نکرده است. بر اساس قوانین حال حاضر ایالات متحده، برخی افراد و کشورها قادر به شرکت در این نوع مسابقاتی انجمن برگزار می‌کنند، نیستند. اما این انجمن همچنان در پروژه‌های خود با عکاسان ایرانی همکاری می‌کند. طبق پیگیری‌های انجام شده توسط تیم نشنال جئوگرافیک فارسی که پیش از مسابقه آغاز شده بود، همراه با تیم حقوقی انجمن درصدد رفع موانع موجود هستیم. چنانچه نتیجه‌ای حاصل شود این خبر را اعلام خواهیم کرد.»

این اولین بار نیست که نشنال جئوگرافیک دست به اقداماتی غیرحرفه ای از این دست می‌زند، در سال ۲۰۱۲ نیز ایران از شرکت در یک مسابقه بزرگ‌ تر نشنال  جئوگرافیک منع شده بود. در آن سال نشنال جئوگرافیک بیان کرده بود که به دلیل اعمال محدودیت‌ های سخت‌ گیرانی از سوی دولت امریکا برای نقل و انتقالات مالی به حساب اتباع ایرانی، چنین تصمیمی را عملی کرده است.

بیشتر بخوانید
مصاحبه رضا رشیدپور با روحانی محافظه کارانه بود!

اما انتشار این فراخوان، از روز شنبه چهارم اسفند ماه با واکنش‌های متعددی از سوی عکاسان ایرانی همراه بوده است، برخی صفحه این موسسه در اینستاگرام را آنفالو کردند و برخی با پست‌های انتقادی به واکنش پرداختند.

 

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

سینما و تلویزیون

عملکرد مغز بازیگران
مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟
104
الهام پاوه نژاد سریال مانکن
الهام پاوه نژاد به سریال مانکن اضافه شد
288
بیش از ۱۰۰ برنامه در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو شرکت کردند
154
حمیدرضا آذرنگ نهنگ آبی
حمیدرضا آذرنگ: نهنگ آبی به ویرانگری دچار شده است
766
غلامرضا تختی
پرویز پرستویی: هیچ قدرتی نمی تواند آقا تختی را خراب کند!
539