جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
ورود ایرانی ها به نشنال جئوگرافیک

چرا ورود ایرانی ها به نشنال جئوگرافیک ممنوع شد؟

چند روز پیش موسسه نشنال جئوگرافیک فراخوانی را منتشر کرد که به مناسبت ۱۰۰ میلیونی شدن دنبال‌کنندگان صفحه اینستاگرام خود مسابقه‌ای بین‌المللی عکاسی ترتیب داده است؛ اما نکته دردآور قضیه ممنوعیت حضور عکاسان برخی کشورها از جمله کشورمان برای شرکت در این مسابقه است!

به گزارش واریته، این تصمیم غیرحرفه‌ای موسسه آمریکایی نشنال جئوگرافیک که با واکنش متعدد عکاسان ایرانی همراه بوده و بسیاری از آنان در صفحه‌های شخصی خود در شبکه‌ های اجتماعی به انتقاد از این عملکرد پرداختند، طبق شرایط عنوان شده در سایت رسمی نشنال جئوگرافیک شرکت در این مسابقه برای عکاسان کشورهای ایران، کوبا، کره شمالی، سودان و سوریه ممنوع است.

نمایندگی مجله نشنال جئوگرافیک فارسی در بیانیه ای این خبر را رد کرد و گفت: «پیش از هر چیز نیاز است که بدانیم انجمن نشنال جئوگرافیک عکاسان ایرانی را تحریم نکرده است. بر اساس قوانین حال حاضر ایالات متحده، برخی افراد و کشورها قادر به شرکت در این نوع مسابقاتی انجمن برگزار می‌کنند، نیستند. اما این انجمن همچنان در پروژه‌های خود با عکاسان ایرانی همکاری می‌کند. طبق پیگیری‌های انجام شده توسط تیم نشنال جئوگرافیک فارسی که پیش از مسابقه آغاز شده بود، همراه با تیم حقوقی انجمن درصدد رفع موانع موجود هستیم. چنانچه نتیجه‌ای حاصل شود این خبر را اعلام خواهیم کرد.»

این اولین بار نیست که نشنال جئوگرافیک دست به اقداماتی غیرحرفه ای از این دست می‌زند، در سال ۲۰۱۲ نیز ایران از شرکت در یک مسابقه بزرگ‌ تر نشنال  جئوگرافیک منع شده بود. در آن سال نشنال جئوگرافیک بیان کرده بود که به دلیل اعمال محدودیت‌ های سخت‌ گیرانی از سوی دولت امریکا برای نقل و انتقالات مالی به حساب اتباع ایرانی، چنین تصمیمی را عملی کرده است.

اما انتشار این فراخوان، از روز شنبه چهارم اسفند ماه با واکنش‌های متعددی از سوی عکاسان ایرانی همراه بوده است، برخی صفحه این موسسه در اینستاگرام را آنفالو کردند و برخی با پست‌های انتقادی به واکنش پرداختند.

 

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

شبکه نمایش خانگی

دانلود سریال نهنگ آبی
دانلود سریال نهنگ آبی با لینک مستقیم
259,859
قسمت دوم دانلود سریال هیولا
دانلود سریال هیولا با کیفیت عالی و لینک مستقیم
163,106
خنجری سالهای دور از خانه
دانلود سریال سالهای دور از خانه با کیفیت عالی و لینک مستقیم
3,899
فیلم رقص روی شیشه مهتاب کرامتی
دانلود سریال رقص روی شیشه با لینک مستقیم و کیفیت عالی
29,484
مغزهای کوچک زنگ‌ زده
دانلود فیلم مغزهای کوچک زنگ زده با لینک مستقیم
687,414