جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
السا فیروزآذر

چرا بازیگر «آتش بس» این روزها کم کار شده است

السا فیروزآذر که پیش از این در زمینه بازیگری سینما به فعالیت می‌پرداخت، با نمایش «هزار و یک تو» به سراغ کارگردانی تئاتر رفت.

فیروزآذر که بازی در فیلم‌هایی مانند «سوپراستار»، «یکی از ما دو نفر»، «زن زیادی»، «آتش‌بس» و «تسویه حساب» را در کارنامه بازیگری خود دارد، درباره علت گرایش به کارگردانی تئاتر گفت: «همیشه به کارگردانی علاقه‌مند بودم. برای رسیدن به کارگردانی، به سراغ بازیگری تئاتر رفتم و به کارگردانی اشخاصی که با آن‌ها کار می‌کردم، دقت کردم. توجه به جزییات کارگردانی، پیش از این در فیلم‌هایی که با خانم میلانی همکاری داشتم، رخ داده بود. در حوزه تئاتر هم در نمایش «تنهایی پر هیاهو» به کارگردانی آقای امیرکاوه آهنین‌جان، پررنگ‌تر شد.»

او که در دهه اخیر علاوه بر بازیگری سینما به ساخت فیلم کوتاه نیز پرداخته است، دراین‌باره توضیح داد:«تاکنون هشت فیلم کوتاه ساخته‌ام که از این تعداد، سه فیلم با عوامل حرفه‌ای ساخته شده است. فیلم کوتاه «نه که نه»، را در ۲۳ سالگی، کارگردانی کردم. «میز گرد صمیمی»، حدود ۶ سال پیش ساخته شد و «سکوت پرهیاهو» هم که بهار امسال آن را کارگردانی کردم، کاری بین امپرسیون و اکسپرسیون است.»

وی درباره نمایش «هزار و یک تو» نیز توضیح داد:«نمایش «هزار و یک تو» ترکیبی از «هزارتوهای پیچیده روان انسان» و «هزار و یک شب» است. کاراکترهای این نمایش، شهرزاد و فروید هستند؛ شهرزاد که قصه‌گوی هزار و یک شب است و فروید هم که روان‌درمانگری است که به ناخودآگاه انسان‌ها نفوذ کرد.»

بیشتر بخوانید
توضیحات اداره‌ هنرهای نمایشی در رابطه با حواشی چند نمایش

فیروزآذر ادامه داد: «این دو کاراکتر هر دو روان‌درمان‌گرند. شهرزاد با قصه‌هایش و فروید با نفوذ به ضمیر ناخودآگاه، روان‌‎درمانگری می‌کنند. آن‌ها در ناکجاآباد همدیگر را می‌بینند و متوجه می‌شوند که در خواب یک انسان دیگر حضور دارند، انسانی که به زعم فروید، روان‌رنجور و در واقع مبتلا به پارانویا است. او به همه چیز شک دارد. شهرزاد و فروید سعی می‌کنند خواب این انسان بیمار را به سمت چیزهای خوب پیش ببرند و برایش از شایدها و اگرها بگویند تا تفکر مطلق‌گرایی او را اصلاح کنند.»

نمایش «هزار و یک تو»، اثری به نویسندگی و کارگردانی السا فیروزآذر است که نیلوفر پارسا، ادیب قریب، نسیم شجاعی و بابک قادری، چهار بازیگر اصلی آن را تشکیل می‌دهند.

این نمایش که تمرین آن از ۶ ماه قبل آغاز شده است، ۲۲ بازیگر فرم دارد که برخی از آن‌ها از هنرجویان کارگاه بازیگری فیروزآذر و بقیه از بازیگران حرفه‌ای پرفورمنس تئاتر هستند.

نمایش «هزار و یک تو»، از ۱۳ دی تا ۱۵ بهمن امسال در سالن اصلی عمارت نوفل‌لوشاتو، روی صحنه می‌رود.

منبع: واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به