جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال هیولا سریال سالهای دور از خانه
تبلیغات
جشنواره موسیقی فجر

کاهش ۴۰ درصدی بودجه جشنواره موسیقی فجر

برگزارکنندگان جشنواره موسیقی فجر از کاهش حدود ۴۰ درصدی بودجه این جشنواره خبر می‌دهند.

«شهرام صارمی» دبیر اجرایی سی و چهارمین دوره این جشنواره گفته که با توجه به کاهش بودجه، برنامه‌ریزی برای این رویداد فرهنگی با فشار و احتیاط فراوان صورت می‌گیرد و در بخش بین‌الملل نیز نباید انتظار برنامه‌ی پیچیده‌ای داشت.

به نظر می‌رسد این کمبود بودجه، تغییراتی اساسی در جشنواره ایجاد کند و بر همین اساس ممکن است هم تعداد کنسرت‌ها و هم تیم اجرایی با کاهشِ چشم‌گیری نسبت به گذشته همراه ‌شود. در بخش بین‌‌الملل نیز به خاطر مشکلاتِ ارزی که گریبان کشور را گرفته، قرار است سه گروهِ اروپایی و چند گروه از کشور‌های همسایه دعوت شوند که تا کنون حضور هیچ‌کدام‌شان قطعی نشده است.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که قرار است اجراهای بخش سنتی و تلفیقی جشنواره در تالار وحدت، تالار رودکی، فرهنگسرای نیاوران، برج آزادی و ایوان شمس برگزار شوند و اجراهای پاپ نیز در صورت توافق با «برج میلاد» در مرکز همایش‌های این برج برگزار خواهد شد.

جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۶۴ و با نام اولیه «جشنواره سراسری سرود و آهنگ‌های انقلابی» شکل گرفت و اولین دوره آن با شرکت ۲۰ گروه در تهران برگزار شد. پس از چهار سال یعنی در سال ۱۳۶۸ دوره پنجم آن با طراحی آرم و نشانه و نماد و با عنوان «جشنواره موسیقی فجر» ادامه یافت.

بیشتر بخوانید
کنسرت سیمین غانم در تهران برگزار می‌شود

منبع: واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به