جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همراه اول سریال ممنوعه
تبلیغات
نکاتی کلیدی برای یافتن رابطه‌ای پایدار  

نکاتی کلیدی برای یافتن رابطه‌ای پایدار  

ثابت شده که داشتن یک رابطه‌ی عاشقانه، یکی از ملزومات رسیدن به خوشبختی است. البته این احتمال هم وجود دارد که خوشبختی را از شما بگیرد!

روابط ما اغلب از ارتباطی که در یک لحظه می‌سازیم آغاز می‌شوند و اگر تمام حواسمان به یک نفر جلب شود، دیگر نمی‌توانیم افکارمان را به جای دیگری معطوف کنیم. حالات چهره، نحوه‌ی حرکات بدن و لحن حرف زدنمان وقتی در کنار سایرین هستیم و زمانی‌که از آن‌ها دوریم، نشان می‌دهند که واقعا تمام حواسمان متوجه آن‌هاست و یا بر روی خودمان تمرکز کرده‌ایم. و البته این احتمال وجود دارد که همراهان شما متوجه شوند که تمرکز شما بر روی خودتان است اما به رویتان نیاورند!

 

اثربخشی «قرارهای اینترنتی»

 

«قرار اینترنتی» به یکی از روش‌های مدرن معاشرت بدل شده‌ است و رفته رفته مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد. سایت‌های «قرارهای اینترنتی» شبکه‌هایی شخصی هستند که در آن افراد مختلف می‌توانند یکدیگر را پیدا کرده و باهم ارتباط برقرار کنند، تنها به این دلیل که می‌خواهند با فرد مناسب خود یک رابطه‌ی شخصی را بسازند.

این را همیشه به یاد داشته باشید که اولین تماس به هیچ وجه قابل اطمینان نیست. علی‌الخصوص در قرارهای اینترنتی، مردم به شدت به دنبال ساخت یک تصویر غیرواقعی از خود هستند. به‌هرحال سایت‌های مسئولیت‌پذیری هم برای قرار اینترنتی وجود دارند که در آن اشخاصی که هویت واقعی ندارند، راهی به آن‌ها نمی‌یابند. در سال گذشته یک رکورد فوق‌العاده در قرارهای اینترنتی در آمریکا خبر از ازدواج ۲۰٪ از افرادی که یکدیگر را از این طریق یافته بودند، داد. مطالعات نشان می‌دهند که:

– میانگین زمانی دوست‌یابی برای روابط آنلاین ۱۸.۶ ماه است.

– میانگین زمانی برای ازدواج افرادی که رودرو یکدیگر را می بینند ۴۲ ماه است.

– در حال حاضر میانگین روابط متعهدانه که از طریق سایت‌های قرار اینترنتی آغاز شده‌اند ۲۰٪ است.

از این بررسی‌ها می‌توان نتیجه گرفت که روابطی که از طریق قرارهای اینترتی شکل می‌گیرند برای تبدیل شدن به ازدواج به زمان کوتاه‌تری نیاز دارند. هرجایی‌که شخصی را ملاقات می‌کنید آن‌هم بدون در نظر گرفتن چگونگی آن ملاقات، به زمانی برای شناخت آن شخص نیاز دارید. در کنار کسی بودن در شرایط مختلف، چه خوب و چه بد باعث می‌شود که شناخت بهتری از آن شخص پیدا کنید. چطور فشار را کنترل می‌کند، واکنشش نسبت به موضوعاتی که چندان دلنشین نیستند، چیست؟ چه زمانی گرسنه، عصبانی، خسته و یا کلافه می‌شود.

بیشتر بخوانید
یوگا ورزشی جسمی و روانی

اشتباهاتتان را مخفی نکنید. همه اشتباه می‌کنند و شما از این‌که اشتباهات دیگران چقدر بدتر از اشتباهات شماست، شگفت‌زده می‌شوید. مواردی هستند که از نظر خودتان ناخوشایند‌ هستند اما برای کسی که ملاقات می‌کنید بسیار جذاب‌اند. اگر صادق باشید، تعجب خواهید کرد که صداقت چقدر به پایداری رابطه‌تان کمک می‌کند.

این درست است که در این سن و این روزها، ساختن یک رابطه‌ی مستقیم، ‌آن هم قبل از شروع رابطه در کنار یکدیگر سخت است اما باز هم این بهترین راه است. تا طرف مقابل را به خوبی نشناخته‌اید، عجله نکنید و رابطه را به سوی مسائل جنسی سوق ندهید. شناخت یک شخص قطعا به رضایت هر دو طرف از رابطه‌ی جنسی‌شان در ادامه راه می‌انجامد. اما اگر رابطه‌ی جنسی را قبل از شناخت کامل انجام دهید، نتیجه‌ای برعکس در انتظار شماست.

لازم به ذکر است که: اطلاعات و توضیحات داده شده درباره‌ی وب‌سایت‌های «قرارهای اینترنتی» مربوط به ایالات متحده آمریکاست. فعالیت این‌گونه وب‌سایت‌ها در ایران غیرقانونی و غالبا کنترل نشده است. هم‌چنین با توجه به فرهنگ غالب مردم ایران، فعالیت و همین‌طور نتایج حضور در این‌گونه وب‌سایت‌ها با اما و اگرهای جدی مواجه است.

 

۱- همیشه مسائل را در یک چشم‌انداز کلی نگاه کنید

 

جستجو برای یافتن یک رابطه نباید به نقطه‌ی مرکزی زندگیتان تبدیل شود. اگر می‌خواهید که رابطه‌ی عالی داشته باشید، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که رابطه‌تان بر مسائلی که از آن‌ها لذت می‌برید، تاکید دارد. سلامتی‌تان، زندگی کاری و روابطتان با خانواده و دوستان. وقتی تمرکز شما بر روی مسائلی است که خوشحالتان می‌کند، یک زندگی متعادل را تجربه می‌کنید و این شما را به فردی جالب‌تر برای شخص خاصی که با او در ارتباط هستید، تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید
جذاب ترین هدیه ها با روشهای ساده

 

۲- لذت بردن باید اولویت اولتان باشد

 

در حالی‌که ملاقات‌های افراد مجرد، قرارهای اینترنتی و سرویس‌های دوست‌یابی برای بسیاری از افراد لذت‌بخش و موفق بوده‌اند اما برخی از افراد به این روش‌ها میلی ندارند و یا در آن فشار زیادی احساس می‌کنند. این افراد معمولا اتفاقات سرگرم‌کننده‌ی اجتماعی را ترجیح می‌دهند. به مسائلی که افراد حرفه‌ای به شما گوشزد می‌کنند، فکر کنید. متوجه باشید که تفاوت بزرگی میان یک رابطه‌ی عاشقانه پایدار و یافتن یک شغل مناسب وجود دارد.

زمان شما به عنوان یک فرد مجرد،  یک فرصت طلایی برای ملاقات با افراد دیگر و گسترش دایره‌ی روابطتان است. در حالی‌که ممکن است بسیاری قرارهای اینترنتی را ترجیح بدهند، شما می‌توانید در کارهایی که به آن‌ها علاقه دارید مشارکت و فعالیت داشته باشید. تمرکز شما باید برای یافتن یک سرگرمی و لذت بردن از زندگی باشد و نه یک رابطه!  البته سرگرمی به آن معنا نیست که همه را به سخره بگیریم. بلکه به معنای عادت کردن به چیزهایی است که خوشحالمان می‌کنند. برای این‌که دیگران را از حضور خودتان آگاه کنید به جوک گفتن و خندیدن نپردازید؛ بلکه بخندید، به خاطر این‌که چیزی برایتان سرگرم‌کننده بوده است، به خاطر این‌که خوشحال هستید، به خاطر خاطراتتان و به خاطر این‌که عمیقا حس می‌کنید که دارید لحظات خوشی را سپری می‌کنید.

 

۳- اگر باید یک رابطه داشته باشید، اجازه دهید که خالص و واقعی باشد

 

باید بدانید که یک قرار می‌تواند بسیار آزاردهنده شود. این مسئله عادی‌است که از این‌که قرار چگونه پیش می‌رود و این‌که طرفتان مثل شماست یا خیر، نگران باشید. اما آیا می‌توانید از این احساسات خلاص شوید و یک رابطه‌ی خوب و یک روند درست در پیش بگیرید؟ بله. این نکات شما را راهنمایی می‌کنند:

برای غلبه بر استرس و حالات ناخوشایند احساسی قرار اول، شما باید بر روی این‌که چگونه به نظر می‌رسید تمرکز کنید و نه احساسات و افکار درونیتان. در زمانی‌که با طرف مقابلتان وقت می‌گذرانید، تلاش کنید که کاملا در جریان همه چیز باشید، به اتفاقاتی که در حوالیتان در جریان است توجه کنید، طرفتان چه‌کار می‌کند و چه می‌گوید. با این کارها ذهنتان در کنترل شماست و ترس، نا‌امنی و شک و تردیدها از بین می‌روند.

بیشتر بخوانید
راه های موثر برای داشتن خواب آرام

واقعی بودن احساسات و علایق‌تان خود دستاوردی دیگر است. این ثابت شده که هرکسی در یک قرار متوجه است که علاقه‌اش واقعی و یا غیرواقعی است و شما نمی‌توانید علاقه‌ی غیرواقعی به کسی داشته باشید. اگر شما به طرف مقابلتان علاقه ندارید خیلی راحت جلو رفته و این موضوع را مطرح کنید. وانمود نکنید که گوش می‌دهید و یا اهمیت می‌دهید. رابطه را بیشتر کش ندهید.

نشان دادن کنجکاوی راه دیگری برای ایجاد رابطه با شخص دیگری است. داشتن علاقه واقعی برای دانستن در مورد علایق، دیدگاه‌ها، داستان‌ها، اندیشه‌ها و تجربیات آن‌ها. این موضوع نباید مخفی شود و آن‌ها از این موضوع استقبال خواهند کرد. اگر بتوانید این کار را بکنید، تجربه‌تان بسیار جالب‌تر و جذاب‌تر از زمانی خواهد شد که فقط به بالا بردن خود می‌پردازید.

هر چیز یا وسیله‌ای که در طول قرار موجب حواس‌پرتی می‌شود را کنار بگذارید. هیچ راهی وجود ندارد که به طرف مقابلتان ثابت کنید که از این لحظات لذت می‌برید آن‌ هم وقتی که حواستان پرت است. سیگنال‌های زیادی در طول یک قرار ارسال و دریافت می‌شود که البته در صورتی که متمرکز باشید، می‌توانید آن‌ها را دریافت کنید.

به طرف مقابلتان توجه کامل داشته باشید، این‌که چطور تعامل می‌کنند و چه می‌گویند به شناخت بهتر و سریع‌تر آن‌ها کمک می‌کند. مسائل کوچک راه‌های زیادی را طی می‌کنند و شما نمی‌دانید که این نکات کوچک چه چیزهایی هستند. در آینده به یاد خواهید آورد که چه چیزهایی به شما گفتند، چه اتفاقاتی در زندگیشان در حال رخ دادن است و چه چیزهایی در مورد اولویت‌هایشان گفته‌اند.

دسته ها:
برچسب ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به

سینما و تلویزیون

عملکرد مغز بازیگران
مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟
125
الهام پاوه نژاد سریال مانکن
الهام پاوه نژاد به سریال مانکن اضافه شد
294
بیش از ۱۰۰ برنامه در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو شرکت کردند
159
حمیدرضا آذرنگ نهنگ آبی
حمیدرضا آذرنگ: نهنگ آبی به ویرانگری دچار شده است
792
غلامرضا تختی
پرویز پرستویی: هیچ قدرتی نمی تواند آقا تختی را خراب کند!
552