جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال هیولا سریال سالهای دور از خانه
تبلیغات
قدیمی ترین سینمای شیراز دچار آتش سوزی شد

قدیمی ترین سینمای شیراز دچار آتش سوزی شد

آتش سوزی سینما بهمن شیراز را در آتش سوزاند و تمام خاطره هایش هم با خود به خاکستر تبدیل کرد.

به گزارش واریته سینما بهمن شیراز بنایی که نیمه شب جمعه دچار آتش سوزی شد. حوالی نیمه شب نهم خردادماه، سینما بهمن شیراز که زمانی یکی از سینماهای پر مخاطب این شهر محسوب می شد و سال ها تعطیل بود و اخیراً متولیان آن در حال بازسازی و نوسازی آن بودند، آتش گرفت.

سینما بهمن شیراز که در سال ۱۳۳۶ با ظرفیت ۷۰۳ صندلی افتتاح شد، آن زمان به نام سینما «مترو» به همت اسماعیل گلستان در خیابان زند با فیلم «پرنس دانشجو» افتتاح شد و تا سال های قبل از انقلاب یکسره دایر بود. این سینما پس از انقلاب در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت. بنیاد این سینما را به بهمن تغییر نام داد و مدتی پس از بازگشایی به حوزه هنری واگذار کرد و طی دو سال گذشته حوزه هنری هم به بخش خصوصی این سالن را واگذار کرده بود.

حریق سینما بهمن که تا حوالی ساعت ۴ بامداد جمعه دهم خرداد ادامه داشت، آتش نشانان ۱۰ ایستگاه آتش نشانی شیراز را به چهارراه زند کشاند تا برای اطفای حریق یکی از نوستالژیک ترین سینماهای شیراز بسیج شوند. مدیرعامل آتش نشانی شیراز این آتش سوزی را بسیار سنگین توصیف و خاطرنشان کرد: متأسفانه هجوم شهروندان به محل حادثه جهت تماشای صحنه حادثه کار نیروهای امدادی را سخت تر می کرد.

بیشتر بخوانید
بهترین زمان سفر به اسپانیا چه موقع است؟

محمدهادی قانع، مدیرعامل آتش نشانی شیراز با بیان اینکه نیروهای آتش نشان موفق شدند یک نفر را از میان آتش بصورت معجزه آسایی نجات دهند، گفت: «در این عملیات بیش از ۱۲ خودرو اطفایی حضور داشتند و آتش نشانان داوطلب دوشادوش نیروهای آتش نشان در این عملیات حضور موثر و مفید داشتند. آتش نشان ها با تلاشی بی وقفه مانع از سرایت حریق به اماکن همجوار شده و پس از چند ساعت، آن را اطفا کردند و به هیج یک از شهروندان آسیب نرسید.»

سینما بهمن که از اواسط دهه هفتاد تعطیل شده بود، سال ها متروکه بود و اخیراً صندلی های آن را خارج کرده و در حال تعمیر پشت بام و بخش هایی از ساختمان آن بودند.

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به