جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

سریال هیولا سریال سالهای دور از خانه
تبلیغات
بوییدن کدام میوه ها تشنگی را رفع میکند؟

بوییدن کدام میوه ها تشنگی را رفع میکند؟

بوییدن میوه ها علاوه بر حس خوبی که به انسان میدهد و باعث طراوت روح میشود برخی هم هستند که سبب میشوند مخصوصا در فصل گرما از بدن رفع تشنگی شود.

به گزارش واریته احمد کریمی متخصص طب سنتی درباره راهکار‌ هایی برای کنترل عطش و کاهش عوارض ناشی از کم آب شدن بدن گفت: با توجه با قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان بیش از هر چیزی باید به غذایی که در وعده سحر مصرف می‌کنید توجه داشته باشید؛ پرخوری در این وعده یکی از عوامل مهم در تشنگی محسوب می‌شود پس کم بخورید تا تشنه نشوید.

این متخصص طب سنتی  اظهار کرد: علاوه بر موارد ذکر شده می‌توانید تخم خرفه کوبیده را در دوغ  بخیسانید و بگذارید خشک شود؛ این کار را سه تا هفت بار تکرار کنید و با مصرف مداوم این پودر تشنگی روزمره را از خود دور کنید. بوییدن سیب گلاب، خیار، لیمو و گلاب هم از راهکار‌های مفیدی است که اغلب افراد از آن غافل می‌شوند؛ حتی اسپری کردن گلاب خنک در فضای اتاق و شستشوی سر و گردن و سینه با آب خنک یا گلاب باعث کنترل حرارت بدن و تشنگی می‌‌شود.

وی ادامه داد: استفاده از خوراکی‌هایی که طبع خنک یا سردی دارند باعث جلوگیری از بروز تشنگی شدید می‌شود. شاید از بهترین آنها بتوان به شربت خاکشیر اشاره کرد که از گذشته در روز‌های گرم سال مورد توجه ایرانی‌ها قرار می‌گرفته است. اضافه کردن چند قطره آب لیمو ترش تازه یا آبلیمو، تاثیر شربت خاکشیر را افزایش می‌دهد. اضافه کردن کمی تخم شربتی یا تخم ریحان به این گونه شربت ها، به کاهش ضعف در طول روز و به خصوص در هنگام روزه داری هم کمک شایانی می‌کند.
کریمی تاکید کرد: از دیگر روش مناسب برای مقبله با تشنگی استفاده از ترکیب عرق‌های  کاسنی و شاه‌ تره را به نسبت مساوی است؛ در ایام ماه مبارک رمضان می‌توانید این مخلوط را در یخچال گذاشته در فاصله افطار تا سحر به جای آب مصرف کنید. مداومت در انجام این کار، تشنگی طول روز را بسیار کم می‌کند.

بیشتر بخوانید
مشکلات پوشیدن صندل تخت برای قلب دوم بدن

متخصص طب سنتی افزود: چنانچه در این ایام عزیز و در فاصله بین افطار تا سحر ۲ یا سه لیوان شربت عسل و آبلیموی طبیعی مصرف کنید؛ رطوبت کافی بدنتان تامین شده و با کمبود آب بدن، افزایش حرارت یا غلبه تشنگی در اثر روزه داری مواجه نخواهید شد.

 

منبع: اختصاصی واریته

دسته ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0
avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به