جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

مضرات لاک پاک کن ها را بدانیم

مضرات لاک پاک کن ها را بدانیم

خانم هایی که تمایل دارند از ناخن‌های خود به خوبی مواظبت کنند، باید در هنگام انتخاب لاک پاک‌کن، نهایت دقت را داشته باشند. همیشه اطلاعات درج شده روی لاک پاکن‌ها را بخوانید و هرگز فراموش نکنید که بعد از استفاده از آن‌ها، دست‌های خود را بشوئید ، در ادامه نکاتی دیگر در مقاله واریته بخوانید.
لاک پاک‌کن نه تنها بوی ناخوشایندی دارد، بلکه دارای اثرات مخرب بسیاری نیز هست. اکثر مردم بر این باورند که لاک‌پاکن‌های بدون استون، بی‌ضرر هستند. استون ماده‌ای مضر و مخرب در لیست مواد تشکیل دهنده لاک پاک است. متاسفانه، حتی لاک پاک کن‌های بدون استون نیز دارای ترکیبات شیمیایی دیگری هستند که آن‌ها نیز باعث آسیب رساندن به ما و محیط زیست می‌شوند.

این تاثیرات شامل آن دسته از لاک پاک‌کن‌هایی که محتوی آلوئه ورا، ویتامین E و عصاره‌های مفید دیگری هستند، نیز می‌شود. آخرین تحقیقی که روی تمام مارک‌های لاک پاک‌کن‌های بدون استون انجام شده است، نشان داده که این محصولات حتی بدون استون نیز خطرناک هستند. در بیشتر این محصولات، جایگزینی برای استون وجود دارد که حتی آن‌ها بیشتر از استون مضر هستند. یکی از این مواد، متانول است که بیشتر از استون برای انسان‌ها و محیط زیست خطرناک است. استنشاق مقدار زیادی از استون، سبب آسیب رسیدن به سیستم تنفسی و چشم ها می‌شود و منجر به سرفه، سرگیجه، سردرد، افسردگی و بی خوابی می شود. قرار گرفتن در معرض متانول، خطرناک‌تر است و باعث کوری، به کما رفتن و مرگ می‌شود.

فرشته مشاور از ترجمه مقالات روشی برای پاک کردن لاک بطور سالم می گوید :

۱- یک دستمال پاک کننده آرایش را به الکل آغشته کنید و آن را روی سطح ناخنهایتان بمالید همانطور که معمولا” از آستون یا لاک پاکن برای پاک کردن لاکهایتان استفاده می کنید.

۲- یک کاسه کوچک را از آب گرم پر کنید و انگشتهایتان را داخل آن قرار دهید . گرمای آب باید برای شما قابل تحمل باشد . حدود ۱۵ دقیقه دستان خود را در آب گرم نگه دارید تا لاکها کاملا نرم شوند . سپس دستهایتان را با حوله خشک کنید و از یک گوشه به آرامی لاک را از روی ناخنتان بلند کنید .

۳- یک لایه ضخیم لاک روی لاکهای قدیمی که قصد پاک کردنشان را دارید بزنید و با یک دستمال آرایش پاک کن ، آن را پاک کنید و اجازه ندهید که لاک خشک شود . به این ترتیب لاک قبلی شما هم همراه لاک جدیدتان پاک می شود.

البته این روزها لاک پاک کن های بدون آستون هم وارد بازار شده اند اما این لاک پاک کن ها هم حاوی مواد شیمیایی هستند که مثل استون دارای عوارض جانبی مشابه هستند . اما خوشبختانه راه های بی خطری مانند بالا نیز هست.

برچسب ها:
ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

اعلام کردن به
avatar

سینما و تلویزیون

پایان فیلمبرداری «گل نساء» اولین فیلم بلند داستانی «ستار چمنی‌گل»
پایان فیلمبرداری «گل نساء» اولین فیلم بلند داستانی «ستار چمنی‌گل»
92
با حضور تعدادی از سینماگران کشور کارگاه‌های آموزش حرفه‌ای سنقر و کلیایی برگزار شد
78
تورج اصلانی سینمای ایران
تورج اصلانی جایزه ویژه جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک» را گرفت
32
جشنواره فیلم مستقل
ششمین جشنواره فیلم مستقل «خورشید» در بندرعباس
44
جشنواره فیلم خورشید
ششمین جشنواره فیلم مستقل خورشید
38