جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

دانلود سرود تیم ملی

جزئیات جدید از سرود تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره شایعه اجرای سرود تیم ملی در جام جهانی از سوی یک گروه که سابقه فعالیت زیرزمینی دارد، بیان کرد: به هیچ وجه چنین موضوعی صحت ندارد و ما برای اجرای سرود تیم ملیکه نشان دهنده عظمت و بزرگی کشورمان است با هر خواننده ای به توافق نمی رسیم. اشتباهی که در گذشته برای آهنگ یا سرود تیم ملی انجام می شد این بود که ابتدا خواننده را انتخاب می کردند و سپس سراغ آهنگسازی یا ساخت سرود می رفتند در حالیکه برای جام جهانی ۲۰۱۸ قصد داریم ابتدا سرود تیم ملی ساخته شود و پس از آن خواننده را انتخاب کنیم.

او ادامه داد:  فدراسیون فوتبال با بنیاد رودکی که زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است توافق نامه ای امضا کرده است و این بنیاد هم از ارکستر سمفونیک تهران و ارکسترملی ایران برای ساخت سرود تیم ملی ایران استفاده می کند. در واقع  ۲ ارکستر با هم تلفیق می شوند تا یک اثر فاخر و در خور شان تیم ملی و مردم ایران ساخته شود.

صعود تیم ملی جام جهانی

 

مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: با توجه به دستور  اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهور مبنی بر همکاری وزارت ارشاد و سازمان جهانگردی با فدراسیون فوتبال در راه اجرای برنامه های فرهنگی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به زیرمجموعه خود دستور داد تا تقویت امور فرهنگی تیم ملی را در دستور کار قرار دهند. برهمین اساس  به تازگی تفاهم نامه ای با حضور محمدرضا ساکت ، دبیرکل فدراسیون فوتبال امضا شد تا از این طریق مراحل ساخت سرود انجام شود.

زمان آبادی درمورد گزینه های خوانندگی سرود تیم ملی گفت: مسئولان ساخت سرود گزینه هایی مانند سالار عقیلی ، همایون شجریان ، علیرضا قربانی ، محمد معتمدی و حامد همایون را مدنظر دارند و هر زمان کار تکمیل شود خواننده را انتخاب می کنند. البته احتمال دارد درصورت به تفاهم رسیدن  این سرود با صدای ۲ خواننده کشورمان اجرا شود. سرود تیم ملی در کنسرت خوانندگان هم اجرا می شود. کار انتخاب ترانه، آهنگ و تنظیم این قطعه  از سوی مرکز ملی موسیقی انجام می شود و با ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی توافق شده است. در کل خواننده ای انتخاب می شود که بتواند این سرود حماسی را باب میل مردم و به بهترین شکل اجرا کند. قطعه ای که ساخته می شود متناسب با شخصیت و فرهنگ ایرانی است.

او درباره زمان رونمایی از سرود تیم ملی گفت:« اگر تمام کارها به خوبی پیش برود در مراسم بدرقه جام جهانی تیم ملی که ۱۰ خرداد برگزار می شود از این سرود هم رونمایی خواهد شد. البته احتمال دارد در صورت تکمیل مراحل تا پیش از این تاریخ در برخی کنسرت ها هم سرود تیم ملی اجرا شود.»

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اعلام کردن به