جدید ترین عناوین خبری امروز
واریته

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

ماموریت ژاپن در جمع‌آوری زباله‌های فضایی شکست خورد

شکست ژاپن از جمع آوری زباله های فضایی

بنا بر اعلام منابع رسمی، مأموریت فضایی آزمایشی ژاپن برای پاکسازی ضایعات و زباله‌های فضایی از مدار زمین با شکست مواجه شده است.ژاپن یک فضاپیمای مجهز به یک کمند با ریسمان های فولادی و آلومینیومی به طول ۷۰۰ متر را در دسامبر ۲۰۱۶ برای جمع آوری زباله های فضایی به وسیله موشک به فضا پرتاب کرده بود. این وسیله وظیفه داشت با ابزار خود زباله های فضایی را بیرون کشیده و چندین تن ضایعات از جمله تجهیزات متروکه فضایی را راهی جو زمین کرده تا در آنجا بسوزند. اما به علت بروز مشکلاتی، این افسار باز نشد و تلاش کارشناسان برای حل مشکل جواب نداد و در نهایت در بازگشت مجدد به جو زمین خود فضاپیما سوخته شد.

«کویچی اینوئه» سرپرست محققان تیم ژاپنی گفت:« تکنسین ها چند روزی تلاش کردند مشکلات فنی پیش آمده را برطرف کنند اما آنها فقط یک هفته وقت داشتند؛ پس از این مدت در روز دوشنبه سفینه فضایی به مدار زمین باز می گشت. وی افزود: ما معتقدیم ریسمان فلزی آزاد نشده است.» محققان امیدوار بودند که بتوانند این حجم زباله را در نهایت وارد جو زمین کنند تا در آنجا بطور بی‌خطری سوزانده شوند که در این امر ناموفق بودند.

آزمون علمی ژاپنی برای اولین بار در فضای ارزیابی فن آوری بقایای یخ بود و هم اکنون انگلستان در حال برنامه ریزی برای فناوری تور، نیزه مخصوص شکار و بادبان در سال ۲۰۱۷ است همچنین آژانس فضایی اروپا پیشنهاداتی مبنی بر تست شبکه با بازوهای رباتیک در سال ۲۰۲۳ را ارائه داده است.

تخمین زده می‌شود که بیش از ۵۰ سال فعالیت فضایی انسان از زمانی که روسیه ماهواره اسپوتنیک (Satellite Sputnik) را در سال ۱۹۵۷ در مدار قرار گرفت تا کنون، باعث تولید بیش از ۱۰۰ میلیون قطعه زباله در مدار زمین شده باشد که شامل تجهیزات متروکه ماهواره‌های کهنه، ابزارها و قطعات موشک هاست. برخورد ماهواره‌ها و آزمایش سلاح‌های ضدماهواره‌ای این مشکل را بدتر کرده است. بنظرشما چه راه حلی می تواند به حل این مشکل بزرگ کمک کند؟

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

اعلام کردن به
avatar

سینما و تلویزیون

پایان فیلمبرداری «گل نساء» اولین فیلم بلند داستانی «ستار چمنی‌گل»
پایان فیلمبرداری «گل نساء» اولین فیلم بلند داستانی «ستار چمنی‌گل»
92
با حضور تعدادی از سینماگران کشور کارگاه‌های آموزش حرفه‌ای سنقر و کلیایی برگزار شد
78
تورج اصلانی سینمای ایران
تورج اصلانی جایزه ویژه جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک» را گرفت
32
جشنواره فیلم مستقل
ششمین جشنواره فیلم مستقل «خورشید» در بندرعباس
44
جشنواره فیلم خورشید
ششمین جشنواره فیلم مستقل خورشید
38